Sobota, 13 sierpnia
Imieniny: Diany, Heleny
Czytających: 6848
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Młodzi ekolodzy zakończyli letnie warsztaty w „Muflonie”

Wtorek, 29 lipca 2014, 8:08
Aktualizacja: 8:16
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Młodzi ekolodzy zakończyli letnie warsztaty w „Muflonie”
Fot. Organizator
Stworzyli wielki papierowe ptaki, klomb z butelek, metalową biżuterię recyklingową i świnki skarbonki z plastikowych butelek – tak owocnie przebiegały Letnie Warsztaty Artystyczne „Twórczy recykling” zorganizowane przez Miejski Dom Kultury „Muflon” dla dzieci ze szkół podstawowych z Jeleniej Góry i regionu. Wyjątkowy letni wypoczynek, w którym wzięło udział prawie 120 dzieci (w tym również dzieci niepełnosprawne), zakończył się w piątek (25.07).

Przez cztery tygodnie lipca uczestnicy zapoznawali się z tematyką recyklingu i ekologii, biorąc udział w tematycznych warsztatach i licznych wycieczkach.

Pierwszy tydzień, przebiegający pod hasłem „Papierowy zawrót głowy”, to odwiedziny w Zamku Legend Śląskich w Pławnej i tworzenie wielkich, kolorowych ptaków z papieru. W drugim tygodniu „Metal na medal” dzieci wzięły udział w warsztatach artystycznych prowadzonych przez Roberta Borowskiego i projektowały samodzielnie biżuterię metalową z recyklingu. Odwiedziły również Ośrodek Edukacji Ekologicznej „Jeleniówka” w Chromcu. Kolejny tydzień poświęcony tematyce szkła – „Szkło-tło” zaowocował wykonaniem niezwykłego klombu ze szklanych butelek. Dzieci wybrały się także do Huty Szkła Studio Borowscy w Tomaszowie Bolesławieckim oraz na przepiękny Zamek Grodziec. W ostatnim tygodniu, przebiegającym pod hasłem „Plastik fantastik”, uczestnicy zwiedzili Zakład Utylizacji Odpadów Komunalnych „Izery” w Lubomierzu oraz ruiny Zamku Gryf, a podczas zajęć plastycznych wykonali niezwykle barwne świnki-skarbonki z plastikowych butelek.

Każdy tydzień wypełniony był również zajęciami dodatkowymi – dzieci korzystały z kompleksu basenów w Termach Cieplickich, szkoliły się z zakresu udzielania pierwszej pomocy podczas spotkań z ratownikami medycznymi, razem ze strażą miejską i pożarną uczyły się co zrobić, gdy zgubią się w lesie i jak bezpiecznie cieszyć się wakacjami. Były również ogniska z kiełbaskami, spektakle w Zdrojowym Teatrze Animacji czy letnie kino w sali widowiskowej. Na zakończenie dzieci otrzymywały pamiątkowe dyplomy i słodkie niespodzianki.

– Każdego roku warsztaty w „Muflonie” mają zupełnie inną jakość. Nasze dzieci uwielbiają korzystać z takiej formy wypoczynku. Jest czas zarówno na zabawę, jak i na twórcze, kreatywne działania. Dzieci odpoczywają i przy okazji uczą się też czegoś nowego – mówili zadowoleni rodzice.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group