Środa, 4 sierpnia
Imieniny: Dominika, Jana
Czytających: 5069
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

PODGÓRZYN: Młodzi akrobaci cyrkowcy z Podgórzyna na topie

Środa, 2 lutego 2011, 8:16
Aktualizacja: 8:17
Autor: Angela
PODGÓRZYN: Młodzi akrobaci cyrkowcy z Podgórzyna na topie
Fot. Archiwum
Choć ćwiczą zaledwie od półtora roku, udowodnili, że w akrobatyce sportowej młodzieży nie mają sobie równych. W finale ostatnich igrzysk młodzieży szkolnej pokonali 21 dolnośląskich szkół zdobywając najwyższe miejsce na podium. Mowa o 16 osobowej grupie uczniów z zajęć akrobatyczno–cyrkowych w Podgórzynie.

– Zajęcia z pedagogiki cyrku prowadzone są u nas od półtora roku w ramach zajęć dodatkowych z programu unijnego „Równy start w przyszłość”. Pierwszy raz z mistrzostwach z akrobatyki wystąpiliśmy w minionym roku po trzech miesiącach ćwiczeń. Wówczas zajęliśmy siódme miejsce na 19 szkół i byliśmy z tego wyniku bardzo zadowoleni. W tym roku osiągnięcia naszej grupy przeszły nasze najśmielsze oczekiwania – mówi Aneta Watemborska, dyrektor Szkoły Podstawowej w Podgórzynie.

– Na sukces złożył się fakt, że mamy wspaniałe dzieci, ale i wysiłek i zaangażowanie trenerów, państwa Adamiaków, którzy dojeżdżali do nas aż z Leszna. W ramach programu przewidziane były tylko same ćwiczenia, a dzięki tym ludziom organizowane są również obozy w wakacje i ferie. Nasi uczniowie te zajęcia po prostu uwielbiają. W rekrutacji do ćwiczeń wybieraliśmy osoby, które miały różne problemy: emocjonalne, edukacyjne czy inne. Poza świetną zabawą było to skuteczne uczenie ich wiary w siebie. Jesteśmy z nich po prostu dumni – uważa Aneta Watemborska.

Uczniowie pokonali ponad 140 innych zawodników z 21 dolnośląskich szkół. Łącznie w zawodach startowało 158 dzieci. W punktacji ogólnej Podgórzyn wywalczył pierwsze miejsce pokonując Złotoryję z 30-letnią tradycją akrobatyczną i Wrocław różnicą niemal 100 punktów. Do tego sukcesu przyczyniło się pierwsze miejsce w konkurencjach chłopców oraz czwarte miejsce dziewczyn.

Wpływ na tak wysoką punktację miały też osiągnięcia indywidualne. Z klas IV – VI pierwsze miejsce w dwójkach mieszanych zajęli Agata Przygódzka i Maciej Doroszuk, II miejsce w dwójkach chłopców wywalczyli Patryk Sarota i Julian Wastian. Indywidualnie II miejsce wywalczył też Maciej Doroszuk w skokach, IV miejsce Patryk Sarota i VII miejsce Julian Wastian. VII miejsce w dwójkach chłopców zdobyli Dawid Woźniak i Patryk Mokanek a na XII miejscu w dwójkach dziewcząt uplasowały się Maja Pilasz i Jagoda Kacperczyk.

Z gimnazjum na najwyższym podium w dwójkach dziewcząt stanęły Zuzanna Waniczek i Oliwia Baranow. Zuzanna zajęła też I indywidualne miejsce w skokach, a tuż za nią była Oliwia Baranow. W dwójkach chłopców zwyciężyli Alan Andrzejewski i Jakub Doroszuk, a w dwójkach mieszanych największy sukces odnieśli Martyna Sarota i Krzysztof Kisły.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group