Piątek, 27 maja
Imieniny: Jana, Juliusza
Czytających: 6011
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młodsi i starsi włamywacze w akcji

Poniedziałek, 16 lutego 2009, 14:40
Aktualizacja: 14:41
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Młodsi i starsi włamywacze w akcji
Fot. KMP
Dwaj chłopcy w wieku 14 i 15 lat próbowali włamać się w miniony weekend do kiosku. Mają na swoim sumieniu więcej przestępstw. Z kolei w Karpaczu dwaj starsi złodzieje, pod osłoną nocy, okradli dom w budowie. Rzezimieszków złapali policjanci.

W nocy 13 lutego 2009 roku na numer alarmowy policji zadzwonił mężczyzna i powiadomił, że w okolicach jednego z kiosków kręci się dwóch młodych chłopców. – Oficer dyżurny Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze na miejsce wysłał policjantów. Kiedy radiowóz podjechał pod wskazy adres, mundurowi zauważyli uciekających chłopców. Ruszyli za nimi w pościg i chwilę później ich zatrzymali – informuje nadkom. Edyta Bagrowska z KMP w Jeleniej Górze.

Okazało się, że zatrzymani to dwaj mieszkańcy Jeleniej Góry w wieku 14 i 15 lat. Nieletni próbowali włamać się kiosku, lecz przeszkodziła im w tym policja. Chłopcy zniszczyli również rynny i parapety okienne w jednej ze szkół. Łączne straty wynoszą nie mniej niż 2000 zł. Byli już notowali za podobne przestępstwa. Teraz za popełnione czyny odpowiedzą przed Sądem Rodzinnym i Nieletnich.

W miniony piątek policjanci z Karpacza ustalili i zatrzymali dwóch mieszkańców tej miejscowości podejrzanych o kradzież z włamaniem. Sprawcy w nocy z 11 na 12 lutego 2009 roku na „śpiocha” włamali się do jednego z domów w remoncie. Ich łupem padły elektronarzędzia o wartości nie mniejszej niż 3000 zł. Przestępstwa tego dopuścili się podczas snu mężczyzny dozorującego budynek.

Powiadomieni o przestępstwie policjanci rozpoczęli poszukiwania sprawców. Na podstawie zebranego materiału i pracy policjantów wytypowali dwóch mężczyzn podejrzewanych o to przestępstwo.
W trakcie przeszukania pomieszczeń gospodarczych należących do mieszkańców Karpacza policjanci odnaleźli w całości skradzione przedmioty. Część u 19-latka i pozostałe u jego starszego kolegi.

Sprawcy trafili do policyjnego aresztu. Za kradzież z włamaniem grozi im do 10 lat pozbawienia wolności. Obydwaj byli już notowani za podobne przestępstwa.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group