Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Marii, Mariki
Czytających: 9932
Zalogowanych: 57
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Młoda poetka wśród najlepszych w województwie

Piątek, 10 lutego 2012, 8:27
Aktualizacja: 8:28
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Młoda poetka wśród najlepszych w województwie
Fot. Jelonka.com
Brygida Użarowska, uczennica jeleniogórskiej „siódemki”, znalazła się wśród zwycięzców drugiej edycji konkursu na debiut poetycki na szczeblu wojewódzkim. Spośród wielu utworów młodych dolnośląskich artystów, jej wiersz „Dziecko z zapałkami, czyli świat przeprasza za zapomnienie” otrzymał drugą nagrodę.

Ma zaledwie 11 lat, lubi słuchać i bawić się językiem układając rymowanki i wierszyki. - Moja poezja przechodziła wiele etapów: od częstochowskiej rymowanki aż po próbki pisania tekstów piosenek - mówi Brygida Użarowska z SP nr 7.

Uzdolnienia Brygidy dostrzeżono w Młodzieżowym Domu Kultury Wrocław-Krzyki, gdzie jej twórczość literacka podbiła komisję konkursową pod przewodnictwem nauczycielki dziennikarstwa Agnieszki Mazur-Sztynek. Finał konkursu, którego finaliści przyjechali z różnych stron Dolnego Śląska, miał miejsce w Klubie Muzyki i Literatury we Wrocławiu podczas wieczoru poetyckiego w ramach spotkania z cyklu „Wieczory dziennikarsko-literackie”.

- Od zawsze lubiłam czytać opowiadania, opowieści czy bajki. A wśród baśni Hansa Christiana Andersena wzbudziła moje zainteresowanie ta najsmutniejsza, ta o dziewczynce z zapałkami, przy której można płakać. Ta baśń zmieniła mój sposób patrzenia na świat i to, co się mi przydarza – wyjaśnia inspirację do zwycięskiego wiersza „Dziecko z zapałkami, czyli świat przeprasza za zapomnienie” jego autorka wyróżniona drugą nagrodą w konkursie na debiut.

Brygida nadal doskonali swój warsztat zachowując przy tym tę dziecięcą lekkość słowa. Bo jak sama mówi, trudno jej w głowie odnaleźć konkretną datę, kiedy napisała pierwszy wiersz.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (9)

SKOMENTUJ
Tylko zalogowani użytkownicy mogą komentować ten artykuł. Zaloguj się.

Czytaj również

Sonda

Co wolisz: kawę, herbatę czy wodę?

Oddanych
głosów
926
Kawa
39%
Herbata
23%
Woda
29%
Inny napój (np. sok, cola, mleko)
9%
 
Głos ulicy
Czy Teatry Uliczne w tym roku się podobały?
 
Warto wiedzieć
Jak Kościół zdobył swój majątek?
 
Rozmowy Jelonki
Mam nadzieję, że telefon wkrótce zadzwoni
 
Kultura
Teatry Uliczne – niedziela, wideorelacja
 
Kultura
Przyjechali do Jeleniej Góry z Grecji
 
Aktualności
Teatry Uliczne – videorelacja z soboty
 
Aktualności
Uszkodzona sygnalizacja na przejeździe kolejowym
Copyright © 2002-2024 Highlander's Group