Sobota, 26 listopada
Imieniny: Konrada, Sylwestra
Czytających: 7025
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mistrzowie Polski na gali boksu w Jeleniej Górze

Piątek, 1 października 2010, 10:20
Aktualizacja: Sobota, 2 października 2010, 12:08
Autor: arec
Jelenia Góra: Mistrzowie Polski na gali boksu w Jeleniej Górze
Fot. lukaszjanik.com
30 dni pozostało do gali bokserskiej, która odbędzie się w Jeleniej Górze. Imprezę, podczas której będą zbierane pieniądze na pompy insulinowe dla dzieci chorujących na cukrzycę, organizuje jeleniogórski pięściarz Łukasz Janik.

Podczas gali będzie można zobaczyć około 6 walk bokserskich. Swój udział potwierdzili już mistrzowie Polski Rafał Kaczor, Krzysztof Sadloń, Piotr Ruciński, a także jeleniogórzanin Ireneusz Zakrzewski - mistrz Polski kadetów i wicemistrz Polski juniorów. Gwiazdą wieczoru ma być Mariusz Cieśliński zawodowy mistrz świata w Muay Thai.

Galę będzie można zobaczyć po wykupieniu cegiełki o wartości 25 złotych. Podczas imprezy odbędzie się licytacja przedmiotów należących do znanych osób – m.in. Michała Żebrowskiego, Daniela Olbrychskiego czy Anny Śleszyńskiej. Na ekranie telebimu zobaczymy Przemysława Saletę, Krzysztofa Diablo Włodarczyka i Tomasza Iwana. Udział w imprezie potwierdzili również Michał Piróg i Sokół & Pono. Na zakończenie gali zobaczymy część artystyczną, podczas której wystąpi warszawski raper Fu.

Akcję zbierania środków na zakup pomp insulinowych dla dzieci można wspomóc również wrzucając pieniądze do puszek, które będą rozlokowane w różnych punktach na terenie miasta, a także wpłacając bezpośrednio na konto podane na stronie internetowej Łukasza Janika.

Pompy insulinowe w znaczący sposób ułatwią funkcjonowanie chorujących dzieci. Agnieszka Zaganiacz - mama małej Kasi tłumaczy, że obecnie poziom cukru wyrównywany jest przez wstrzyknięcie insuliny za pomocą specjalnego pena. Takich wkłuć w ciągu doby trzeba zrobić 6 – 7 razy. Do tego dochodzą pomiary cukru, które wykonuje się co najmniej 10 razy w ciągu doby. Dzięki pompom wkłucia będą robione co trzy dni.

Najważniejsza jest jednak dokładność z jaką pracują pompy. Dzięki temu można utrzymać poziom cukru w organizmie podobny do tego jaki gwarantuje zdrowa trzustka. Peny, które stosują rodzice takiej dokładności nie zapewniają, co może być niezwykle groźne przy powikłaniach związanych z niewłaściwym poziomem cukru w organizmie.

Marcin Zaganiacz – tato małej Kasi tłumaczy swojej córce, że dzięki pompie będzie mogła m.in. uprawiać sport. – Znalazłem w internecie wielu znanych sportowców, którzy chorują na cukrzycę – tłumaczy pan Marcin. Ich aktywność jest możliwa właśnie dzięki pompom insulinowym.

Szczegółowy program gali można znaleźć na stronie internetowej lukaszjanik.com.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (22)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy Jelenia Góra zyska na powrocie wojska do miasta?

Oddanych
głosów
1011
Tak
58%
Nie
34%
Nie wiem
7%
Copyright © 2002-2022 Highlander's Group