Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 6643
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Lądek Zdrój: Mistrzostwa Dolnego Śląska Amatorów w narciarstwie alpejskim

Czwartek, 21 lutego 2013, 18:33
Aktualizacja: 18:35
Autor: MDvR
Lądek Zdrój: Mistrzostwa Dolnego Śląska Amatorów w narciarstwie alpejskim
Fot. użyczone
Kolejna eliminacje do Mistrzostw Polski Amatorów w narciarstwie alpejskim przed nami. Dla narciarzy, którzy nie próbowali jeszcze swych sił podczas tegorocznych zawodów, jest to jedna z ostatnich okazji, aby zakwalifikować się do finału, który odbędzie się w połowie kwietnia na Kasprowym Wierchu.

Najbliższe eliminacje Mistrzostw Polski Amatorów odbędą się 23 lutego w stacji narciarskiej Lądek Zdrój na północno-zachodnich stokach góry Trojak. Specyficzne położenie ośrodka sprawia, że przez większość sezonu zimowego panują tam doskonałe warunki śniegowe. Różnica wzniesień wynosząca ok. 100 m. i długość trasy bliska 600 m., zapewniają bardzo dobre warunki do rozegrania slalomu giganta.

Zawody, będące równocześnie Mistrzostwami Dolnego Śląska Amatorów w Slalomie Gigancie, połączone zostały z Memoriałem im. Kazimierza Masłowskiego. Główną ideą przyświecającą organizatorom jest popularyzacja i upowszechnienie aktywnego wypoczynku na nartach zjazdowych, integracja środowiska oraz podnoszenie umiejętności jazdy na nartach. Dokładnie te same cele ma projekt TAURON Bachleda Ski, który objął patronat nad całym cyklem eliminacji do Mistrzostw Polski Amatorów.

Organizatorzy informują, że zgłoszenia przyjmowane będę do godziny 14.00 w dniu 22 lutego pod adresem: pmtimesport@gmail.com lub pod numerami telefonów: 74 644 29 90, 601 622 153. Opłata wpisowa wynosi 50 zł i będzie zbierana w dniu imprezy.

Zawody zostaną rozegrane w jednym przejeździe, jednak w przypadku zgłoszenia się mniej niż 70 narciarzy, zostaną przeprowadzone dwa przejazdy. Start pierwszego zawodnika planowany jest na godzinę 11:00. Na najlepszych czekają pamiątkowe medale oraz dyplomy.

Dodatkowe informacje oraz zdjęcia dostępne są na www.facebook.com/TauronBachledaSki oraz na www.tauronbachledaski.pl

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group