• Czwartek, 23 stycznia 2020
  • Godz. 16:43
  • Imieniny: Ildefonsa, Marii, Rajmunda
  • Czytających: 7046
  • Zalogowanych: 21
  • Niezalogowany | Zaloguj | Rejestracja

„Mistrz i Małgorzata” na początek. Foto–ruszyli!

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Piątek, 1 października 2010, 19:25
Aktualizacja: Sobota, 2 października 2010, 16:18
Autor: TEJO
Fot. TEJO
Jaki jest mistrz? Widać na zdjęciach. Dziś była okazja, aby zobaczyć urodziwą Małgorzatę, która stała za aparatem portretując w różnych sytuacjach bohatera pierwszej wystawy z cyklu Fotoruszenie. Ekspozycja dziś została otwarta w „Kaligrafii” w piwnicach ratusza.

Tłum miłośników fotografowania i fotografii z trudem poruszał się w niezbyt przestronnym i bardzo ciemnym rozświetlanym co rusz fleszami wnętrzu popularnego klubu, gdzie zawisły bardzo osobiste kadry autorstwa Małgorzaty Bączek. Zbieżność tytułu ekspozycji z dziełem Bułhakowa jest raczej przypadkowa. Mistrz – to osoba na zdjęciach uwieczniona. Małgorzata Bączek prace wykonała.

Wtajemniczeni rozpoznają w kadrach Macieja Lerchera, grafika, rysownika i pedagoga związanego z Zespołem Szkół Rzemiosł Artystycznych. Bohater w różnych sytuacjach nadaje cyklowi pewną narrację: autorka „opowiada” poprzez barwne fotografie o codzienności swojego mistrza zdradzając także pewne cechy nie tylko fizyczne, lecz także odkrywając rąbek psychiki modela. – To podziękowanie i ukłon za wszystko, co zaczerpnęłam i czego się od niego nauczyłam – wyznała Małgorzata Bączek.

Wcześniej gości pierwszego wernisażu, a wśród nich Ewę Andrzejewską i Wojciecha Zawadzkiego, kreatorów Jeleniogórskiej Szkoły Fotograficznej, powitała Agnieszka Romanowska, pracownica Książnicy Karkonoskiej i zarazem organizatorka Fotoruszenia. Wydarzenie już trzeci raz wpisuje się w krajobraz kulturalny miasta promując młodych twórców fotografii i dając im szansę na pokazanie swoich prac. Agnieszka Romanowska podziękowała wszystkim, którzy pomogli w przygotowaniach, które zaczęły się już w styczniu tego roku. Wyraziła też wdzięczność sponsorom.

– W tym roku Fotoruszenie wspiera, między innymi, Książnica Karkonoska z dotacji celowej prezydenta miasta Marka Obrębalskiego – powiedziała Alicja Raczek, zastępczyni dyrektora KK. Dodała też, że nawet gdyby tej pomocy nie było, to impreza i tak by się odbyła dzięki uporowi i skutecznemu działaniu Agnieszki Romanowskiej. Z okazji trzeciej edycji Fotoruszenia jego twórczyni dostała od przyjaciół kwiaty i kolorową paczkę. Warto odwiedzić "Kaligrafię" i na spokojnie obejrzeć zdjęcia Małgorzaty Bączek. Dziś - z uwagi na tłum i słabe światło - nie było to zadanie łatwe.

Na festiwal fotografii złoży się dziesięć wystaw oraz imprezy towarzyszące. Kolejna ekspozycja – w poniedziałek – w pubie „Alibi”. Tam o godz. 18 będzie można oglądać zdjęcia Nataszy Sołtanowicz pt. „Zabawa w lesbijki”. Fotoruszenie potrwa do 15 października. O poszczególnych wydarzeniach festiwalu będziemy informowali na bieżąco.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8) Dodaj komentarz

~ 1-10-2010 21:03
pierwszy
~galla 1-10-2010 21:14
mlodzi potrafia ruszyc i poruszyc, nawet tacy mstrzowie fotografii jak Ewa Andrzejewska Wojtkek Zawadzki Krzysio Kuczynski byli i przyklasneli mlodym zapalencom, . Bardzo dobrze ze jest taka Agnieszka ktora z niemalym trudem rozpedzala te machinę i - foto ruszylo, a teraz popędzi i o to chodzi. POWODZENIA
~znawca 1-10-2010 22:12
dobrze gdyby wszyscy paparazzi jelonki wzieli lekcie bo lipa jest jak patrze na te foty
~ 1-10-2010 23:06
My job is a visual art pedagogue? Pani Bączek (jeśli jest autorką angielskiej wersji tekstu reklamującego jej wystawę) zdecydowanie potrzebuje drugiego mistrza, który pomógłby jej uniknąć tego typu kompromitacji językowych, jak powyższa. Niestety jest ich więcej.
~Expert 1-10-2010 23:45
Do ~znawcy; Chcę poznać imię tego znawcy, a sam znawca czym się zajmuje?
~verona 2-10-2010 0:54
Czy M. Bączek taka urodziwa, to kwestia gustu ;) Na zdjęciu 16. wygląda, jakby Maciek kreskę robił ;) Powodzenia Gosi i Maćkowi :)
~a.r. 2-10-2010 7:43
w poniedziałek zapraszamy do Alibi, o godz. 18ej (nie o 17ej jak napisane powyżej)
~fotoamator 2-10-2010 9:29
Nic dodać nic ując. Byłem, widziałem, zdębiałem i zrozumiałem,że ostatnie zażarte dyskusje tyczące się jeleniogorskiej fotografii na stronach "Jelonki "niczego nie wniosły.Jes tak jak jest i dalej będzie tak,że Ci przy korytach będą mieli lepiej i i niezależnie od tego co tworzą będą na wieszchu.Nie zwracając uwagi na błędy techniczne,kompozycyjne wystawianych fotografii ,bo to można zwalić je na na sposob widzenia autora (ciekawe czy nasi znani artyści fotograficy obecni na wystawie to zauważyli) to wystawa ma bardzo osobisty charakter dla Pami Małgorzaty i Pana Macieja, dla jeleniogórzan jedna z tych osób jest też znana, ale gdyby tą wystawę wypuścił za miedzę, to nik pewno jej nie zauważył, bo raczej powinna ona zdobić rodziną scianę lub album rodzinny.Mając odpowiedne środki można wypromować dziś wszystkich.Nie chodzi tu o samo "Fotoruszenie" które jest wspaniałą inicjatywą, ale o dobór "fotografików" (wystawiających). Z dużym zniecierpliwieniem czekam na następne wystawy,

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group