Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 7506
Zalogowanych: 12
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

BOLKÓW: Miodowa feta w cieniu ruin warowni

Piątek, 11 czerwca 2010, 8:33
Aktualizacja: 8:33
Autor: Angela
BOLKÓW: Miodowa feta w cieniu ruin warowni
Fot. Angela
Rozpoczynają się obchody Dni Bolkowa. Jak zapewnia burmistrz Jarosław Wroński, każdy znajdzie tu coś dla siebie. W piątek imprezę zdominują zespoły disco polo, w sobotę rocka, a w niedzielę odbędzie się Wielkie Święto Miodu.

Kto jeszcze nie był w Bolkowie, ma okazję by się tam wybrać, bo naprawdę warto. Obchody Dni Bolkowa rozpoczną się tam w dzisiaj (piątek) o godzinie 17.30 na terenie ośrodka wypoczynku świątecznego przy ulicy Polnej 19.

Dla tych, którzy lubią muzykę disco polo oraz dla tych, którzy mają chęć sie po prostu poruszać wystąpią zespoły: M.I.G., „Łukash”, „Cliver” oraz „Funny X”, który zagra do godziny 24.00. W sobotę będzie się można pobawić przy rocku od 15.30 do 1.30. Dla publiczności zagrają: „Za kratą”, „Chata Morgana” , „Obstawa Prezydenta”, zespół „Proletaryat” oraz “Golden Life”.

W niedzielę pojawi się coś dla łasuchów słodkości. Święto Miodu i Produktu Regionalnego uroczyście rozpocznie się o 13.30, po nim zagra zespół ze szkoły podstawowej w Bolkowie „Wesoluchy”, następnie odbędzie się program dla dzieci „Clownada-Clowna Patyka i Clownowej Patysi” i zagrają zespoły „Echo”, „Bolkowianie”, Pieśni i Tańca „Legnica”.

W sali widowiskowej Domu Kultury w Bolkowie, ul. Szpitalna 16 odbędzie się też cykl konferencji szkoleniowych m.in. wykład Joanny Jaszczur „Prezentacja możliwości wspierania dobrych rolników i pszczelarzy poprzez pozyskiwanie środków z Unii Europejskiej” oraz wykład Czesława Korpysy „Matka pszczela jako czynnik decydujący o rodzinie pszczelej”.

W południe odbędzie się też Msza Święta w Kościele Parafialnym p.w. Św. Jadwigi Śląskiej w intencji pszczelarzy z udziałem pocztów sztandarowych i darami ołtarza, celebrowana przez ks. prałata Eugeniusza Marciniaka ogólnopolskiego duszpasterza pszczelarzy. Przez cały czas będzie trwał kiermasz produktów pszczelich i produktów regionalnych oraz wystawa sprzętu pszczelarskiego.

Przyjezdnym polecamy też zwiedzenie średniowiecznego zamku, remontowanego kościoła św. Jadwigi oraz spróbowanie lodów o niezapomnianym smaku sprzedawanych w cukierni w rynku.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group