Niedziela, 2 kwietnia
Imieniny: Franciszka, Władysława
Czytających: 3416
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Minister finansów: Nie planujemy zwiększenia kwoty wolnej od podatku

Środa, 9 września 2020, 11:25
Aktualizacja: Niedziela, 13 września 2020, 10:14
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Minister finansów: Nie planujemy zwiększenia kwoty wolnej od podatku
Fot. Przemek Kaczałko
Minister finansów Tadeusz Kościński gościł wczoraj (8.09) w Urzędzie Skarbowym w Jeleniej Górze, gdzie spotkał się z miejscowymi urzędnikami, a także z dziennikarzami. Podczas konferencji zapytaliśmy o obietnicę Zjednoczonej Prawicy dotyczącą podniesienia kwoty wolnej od podatku.
Pracujemy dla społeczeństwa, które powierza nam swoje pieniądze, abyśmy mogli je inwestować w nowoczesną infrastrukturę. Nasi podatnicy są dla nas najważniejsi. Chcemy rozmawiać z naszymi klientami, aby to było zrozumiałe, bo jesteśmy dla państwa, a nie wy dla nas - powiedział na wstępie Tadeusz Kościński.

Obecny na spotkaniu senator Krzysztof Mróz dziękował za przyjazd do Jeleniej Góry.

Mamy czym się pochwalić - to niedawno oddany do użytku Urząd Skarbowy. Poprawiła się jakość obsługi, ale też komfort pracy pracowników - zaznaczył K. Mróz. - Musimy wyjść z takich uwarunkowań, że Urząd Skarbowy to instytucja opresyjna. To ma być instytucja skuteczna, walcząca z tymi, którzy nie chcą płacić podatków, ale musi być otwarta i przyjazna. Pan minister ma pomysł, aby dla osób, które składają deklaracje papierowe była pieczątka "dziękujemy za zapłacenie podatku" - dodał senator Prawa i Sprawiedliwości, który liczy na modę na płacenie podatków.

Minister wyraził zadowolenie, że ponad 94 proc. PIT-ów w Urzędzie Skarbowym w Jeleniej Górze zostało złożonych w formie elektronicznej. Ponadto 2,9 mln zł trafiło w ramach darowizny 1 proc. do potrzebujących.

W trakcie konferencji zapytaliśmy o kwestię podniesienia kwoty wolnej od podatku, na co kilka lat temu zwrócił uwagę Trybunał Konstytucyjny, a Zjednoczona Prawica powtarzała w programach wyborczych.

Zmieniliśmy kwotę wolną od podatku w zeszłym roku - to był pierwszy raz od 10 lat. Nie opłaca się co roku zmieniać, bo koszty są czasami większe. Mała pomoc, to większy koszt, żeby to rozliczyć, więc nie planujemy w tym momencie - odpowiedział minister finansów.

Twoja reakcja na artykuł?

4
3%
Cieszy
28
19%
Hahaha
1
1%
Nudzi
1
1%
Smuci
90
62%
Złości
21
14%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (50)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy pensje prezydentów miast, burmistrzów i wójtów są adekwatne do wykonywanej przez nich pracy?

Oddanych
głosów
497
Tak, to odpowiedzialna praca
15%
Dostają trochę za dużo
20%
Dostają o wiele za dużo
33%
To oburzające ile zarabiają
32%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group