Sobota, 20 sierpnia
Imieniny: Bernarda, Sobiesława
Czytających: 3484
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Minibiblioteczki przyjęły się w gminie

Poniedziałek, 22 października 2018, 6:22
Aktualizacja: Wtorek, 23 października 2018, 7:02
Autor: WAC
Mysłakowice: Minibiblioteczki przyjęły się w gminie
Fot. Gminny Ośrodek Kultury
Rozrasta się sieć minibiblioteczek rozmieszczonych w miejscowościach na terenie gminy Mysłakowice. Do dwóch, które zamontowano w poprzednim roku, dołączyły cztery kolejne.

Minibiblioteczki pojawiły się na terenie gminy Mysłakowice w ramach projektu Gminnego Ośrodka Kultury „Biblioteka więcej niż książka 2018” dofinansowanego przez Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Jego wartość to ponad 11 tysięcy złotych.

Małe szafki, mieszczące kilka półek na książki znajdują się w: Mysłakowicach (obok siedziby Gminnego Ośrodka Kultury i Urzędu Gminy), Łomnicy (przy remizie strażackiej), Bukowcu (obok Pałacu), Wojanowie (przy skwerze) i Karpnikach. Oprócz minibilioteczek, ze środków z projektu została kupiona wrzutnia na książki, zorganizowano warsztaty teatralne dla seniorów oraz spotkanie z pisarką Joanną Chmielewską.

- Mimo głosów sceptyków obawiających się, że zostaną one zniszczone przez wandali minibiblioteczki przyjęły się wśród mieszkańców gminy – mówi Marianna Ostrowska z Gminnego Ośrodka Kultury. - Najczęściej zabierając z jednej z nich książkę pozostawiają oni w jej miejsce swoją, już przeczytaną. Zasoby minibiblioteczek są też uzupełniane przez bibliotekarzy, głównie książkami pochodzącymi z darów.

Twoja reakcja na artykuł?

10
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group