Środa, 17 sierpnia
Imieniny: Julianny, Jacka
Czytających: 7765
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miliony na remonty i inwestycje w oświacie

Niedziela, 17 maja 2015, 7:22
Aktualizacja: Poniedziałek, 18 maja 2015, 7:16
Autor: Angela
Jelenia Góra: Miliony na remonty i inwestycje w oświacie
Fot. Angela
Ruszyły pierwsze zapytania ofertowe dotyczące ponad 80 tegorocznych zadań z zakresu remontów, inwestycji, zakupów i doposażenia jeleniogórskich placówek oświatowych i wychowawczych. W budżecie miasta zarezerwowano na ten cel łącznie 3 mln 143 tys. zł. Z tej kwoty 105 tys. zł odłożono na rezerwę czyli zadania pilne, w tym awarie. Na co pójdą pozostałe pieniądze?

Ogłoszono już zapytania ofertowe dotyczące kilku remontów dachów, w tym: Szkoły Podstawowej nr 11 (III etap), Szkoły Podstawowej nr 3, miejskich przedszkoli nr 10 i 14, a także miejskiego żłobka. Miasto szuka także wykonawcy remontu instalacji wodnej i ppoż. w Szkole Podstawowej nr 13, a także wymiany fug niecki basenowej i plaży w „Jedenastce”. Wiadomo również, że w tym roku przeprowadzone zostaną remonty dwóch hal sportowych: w Zespole Szkół Rzemiosł Artystycznych oraz w Zespole Szkół Elektronicznych i Gimnazjum nr 3.

- Niebawem pojawią się kolejne zapytania ofertowe. Wszystkie prace inwestycyjne zostaną przeprowadzone w lipcu i sierpniu, czyli podczas wakacji – mówi Mirosława Dzika, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. – Łącznie na liście remontów, inwestycji, zakupów i doposażenia placówek mamy 81 pozycji, z czego na remonty wydamy 1 mln 360 tys. zł, na inwestycje 1 mln 660 tys. zł, a na zakupy – 200 tys. zł. Jeśli po wyborze wykonawców pojawią się oszczędności, zrealizujemy kolejne zadania, które nie zostały wpisane na tegoroczną listę ze względu na brak środków – dodaje M. Dzika.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (26) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group