Niedziela, 28 czerwca
23°C Jelenia Góra
reklamy

Milion złotych na rehabilitację

Audio

Czytaj na głos

Autor: Agrafka 1 min czytania

Ponad 1 mln zł jeleniogórskie starostwo dostało na ten rok z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podczas wczorajszej (czwartkowej) sesji powiatu wprowadzono tę zmianę do budżetu. 400 tys. zł zostanie przeznaczone na rehabilitację zawodową, natomiast 705 tys. zł na rehabilitację społeczną.

reklamy

W zakresie zadań związanych z rehabilitacją zawodową, 200 tys. zł przeznaczono dla osób niepełnosprawnych na: rozpoczęcie działalności gospodarczej, rolniczej lub na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej. Kolejne 200 tys. zł to pieniądze na zwrot kosztów wyposażenia stanowiska dla osób niepełnosprawnych, poniesionych przez pracodawcę.

Środki na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych podzielono na cztery zadania: 160 tys. zł przeznaczono na dofinansowanie niepełnosprawnym i ich opiekunom turnusów rehabilitacyjnych, sumą 150 tys. zł będzie dofinansowana likwidacja barier architektonicznych i technicznych. Na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przeznaczono - prawie 400 tys. zł., a na wsparcie działań w zakresie sportu, kultury, rekreacji i turystyki - 22 tys. zł.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko … Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.…
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka