Środa, 10 sierpnia
Imieniny: Borysa, Wawrzyńca
Czytających: 5247
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelernia Góra/Powiat: Milion złotych na rehabilitację

Piątek, 27 kwietnia 2012, 7:49
Aktualizacja: Sobota, 28 kwietnia 2012, 16:54
Autor: Agrafka
Jelernia Góra/Powiat: Milion złotych na rehabilitację
Fot. Agrafka
Ponad 1 mln zł jeleniogórskie starostwo dostało na ten rok z Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych. Podczas wczorajszej (czwartkowej) sesji powiatu wprowadzono tę zmianę do budżetu. 400 tys. zł zostanie przeznaczone na rehabilitację zawodową, natomiast 705 tys. zł na rehabilitację społeczną.

W zakresie zadań związanych z rehabilitacją zawodową, 200 tys. zł przeznaczono dla osób niepełnosprawnych na: rozpoczęcie działalności gospodarczej, rolniczej lub na wniesienie wkładu do spółdzielni socjalnej. Kolejne 200 tys. zł to pieniądze na zwrot kosztów wyposażenia stanowiska dla osób niepełnosprawnych, poniesionych przez pracodawcę.

Środki na rehabilitację społeczną osób niepełnosprawnych podzielono na cztery zadania: 160 tys. zł przeznaczono na dofinansowanie niepełnosprawnym i ich opiekunom turnusów rehabilitacyjnych, sumą 150 tys. zł będzie dofinansowana likwidacja barier architektonicznych i technicznych. Na dofinansowanie zaopatrzenia w sprzęt rehabilitacyjny, przedmioty ortopedyczne i środki pomocnicze przeznaczono - prawie 400 tys. zł., a na wsparcie działań w zakresie sportu, kultury, rekreacji i turystyki - 22 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group