Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 5692
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Szklarska Poręba: “Mikołajki w rytmie Jamajki” w Jazgocie

Środa, 3 grudnia 2014, 8:20
Aktualizacja: 8:23
Autor: Manu
Szklarska Poręba: “Mikołajki w rytmie Jamajki” w Jazgocie
Fot. Jazgot
W nadchodzącą sobotę (06.12) o godz. 21.00 w Klubie Jazgot w Szklarskiej Porębie (przy ul. Objazdowej 1) rozpocznie się koncert “Mikołajki w rytmie Jamajki”. Na scenie wystąpią: zespół Foliba, Dj Siwy, Cheeba z formacji EastWest Rockers oraz Kosmos Mega Sound System. Cena biletu: 15 zł.

Foliba to grupa odnajdująca swoje korzenie w transowym brzmieniu afrykańskiej muzyki perkusyjnej. Zespół powstał w roku 2005 z inicjatywy Łukasza Dembińskiego. Wykonuje aranżacje muzyczne inspirowane tradycyjną muzyką pochodzącą z krajów Afryki Zachodniej, które są ściśle połączone z niezwykle energicznym i żywiołowym tańcem. W jego skład wchodzi pięć osób, pasjonatów kultury Afryki Zachodniej oraz muzyki perkusyjnej. Członkowie zespołu podróżują do krajów takich jak: Gwinea, Mali, Burkina Faso, Senegal, Gambia by uczyć się gry na tradycyjnych instrumentach oraz tańca, u źródeł od najlepszych muzyków i tancerzy. Jednocześnie prowadzą liczne warsztaty bębniarskie i taneczne w Polsce i za granicą . Zespół regularnie koncertuje , ma za sobą ponad 200 występów w Polsce i za granicą. Wystąpił na wielu scenach z muzykami i tancerzami światowej sławy, takich jak: Tahirou Djembe Ouedraogo (Burkina Faso), Bouba Kuyateh (Gambia), Adama Dembele (Senegal), Seckou Keita (Senegal), Landing Mane (Senegal), Bouba Diakite (Gwinea).

Cheeba (z zespołu EastWest Rockers) zaczynał w rodzinnym Opolu na lokalnych jam sessions, oraz w kapelach takich jak funkowo - hiphopowy “3k project”. Aktualnie przygotowuje swoją płytę z ulubionymi brzmieniami opartymi na elektronice, basie i elementach reggae. Prowadzi także imprezy i festiwale muzyczne (m.in. “Wroc Love Summer Stage 2007”, “Bielawa Reggae Festiwal 2012” oraz festiwal Najcieplejsze “Miejsce na Ziemi” w Wodzisławiu Śląskim).

Czytaj również

Komentarze (4) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group