Poniedziałek, 5 grudnia
Imieniny: Krystyny, Sabiny
Czytających: 8889
Zalogowanych: 19
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Mysłakowice: Mieszkańcy wybiorą projekt nowej szkoły

Czwartek, 9 sierpnia 2018, 7:27
Aktualizacja: Piątek, 10 sierpnia 2018, 8:20
Autor: WAC
Mysłakowice: Mieszkańcy wybiorą projekt nowej szkoły
Fot. UG Mysłakowice
W Urzędzie Gminy w Mysłakowicach doszło do podpisania umowy z wyłonionym w przetargu wykonawcą projektu nowego kompleksu oświatowego w tej miejscowości.

Przypomnijmy. Na przetarg wpłynęły oferty dwunastu biur architektonicznych. Spośród nich wybrano propozycję firmy LS Projekt Pracownia Architektoniczna z Wrocławia. Wartość prac projektowych wyniesie 359 160 złotych. Termin wykonania projektu budowlanego to 12 miesięcy. Koszt samego obiektu szkolnego wraz z zapleczem sportowym wycenia się na 20-25 milionów złotych.

Mieszkańcy będą mogli uczestniczyć w decydowaniu o wyglądzie szkoły. Wykonawca projektu w umowie został zobowiązany do wykonania trzech wizualizacji kompleksu. Spośród nich mieszkańcy gminy wybiorą ten, który im się najbardziej podoba.

- Temat konieczności budowy nowej szkoły był poruszany w debacie na terenie gminy od ponad 20 lat - mówi wójt gminy Mysłakowice Michał Orman. - Z różnych względów, najczęściej finansowych, był jednak zarzucany. Teraz, gdy przystępujemy do realizacji tej inwestycji, chcemy przeprowadzić konsultacje społeczne, bo to mieszkańcy będą posyłać do tej szkoły swoje dzieci i zależy nam, aby akceptowali jej wygląd.

Twoja reakcja na artykuł?

14
67%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
10%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
5%
Złości
4
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (8)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group