Sobota, 4 lutego
Imieniny: Andrzeja, Joanny, Weroniki
Czytających: 5505
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy: To przejście strachu

Niedziela, 23 marca 2014, 7:59
Aktualizacja: Poniedziałek, 24 marca 2014, 7:11
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy: To przejście strachu
Fot. Angela
– Tak jest co roku po zimie – skarżą się mieszkańcy Zabobrza pokazując zarośnięte i zaśmiecone przejście pomiędzy budynkami Różyckiego 23, a Karłowicza. – O przycięcie żywopłotu trzeba prosić miesiącami, a kiedy jest on w takim stanie, strach tędy chodzić – dodają. Jak zapewniają urzędnicy, śmietnisko ma stąd zniknąć jutro (24.03), natomiast na przycięcie krzewów trzeba będzie poczekać do kwietnia br.

- Ludzie boją się już tędy chodzić – mówi pani Ewelina mieszkająca nieopodal i pokazuje nam żywopłot, który obecnie po obu stronach przejścia ma ponad dwa metry. – Nic przez niego nie widać. A ta ścieżka prowadzi na autobusowy przystanek czy do sklepu. Kiedy ludzie wracają z pracy, mogą dostać czymś w głowę, bo za krzakami zbierają się miłośnicy tanich win. Brudzą, rzucają butelkami, wyzywają. To jest przejście strachu – twierdzi jeleniogórzanka.

Pan Zdzisław dodaje, że tak jest co roku i na przycięcie żywopłotu mieszkańcy muszą czekać czasami miesiącami.
- W minionym roku sprawą zajęła się radna Danuta Wójcik, to żywopłot przycięto i uprzątnięto śmietnisko, ale w tym roku jest to samo – dodaje.

Danuta Wójcik mówi, że już się sprawą zajęła. – Otrzymałam informację z wydziału komunalnego, że śmietnisko zostanie posprzątane w poniedziałek, ale na przycięcie żywopłotu mieszkańcy będą musieli poczekać do kwietnia, kiedy rozstrzygnięty zostanie przetarg na to zadanie. Dopilnuję tego osobiście – zapewnia radna.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (51)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
1201
Tak
20%
Nie
70%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group