Sobota, 27 czerwca
25°C Jelenia Góra
reklamy

Mieszkańcy: To przejście strachu [FOTO]

Audio

Czytaj na głos

Autor: Angela 1 min czytania

– Tak jest co roku po zimie – skarżą się mieszkańcy Zabobrza pokazując zarośnięte i zaśmiecone przejście pomiędzy budynkami Różyckiego 23, a Karłowicza. – O przycięcie żywopłotu trzeba prosić miesiącami, a kiedy jest on w takim stanie, strach tędy chodzić – dodają. Jak zapewniają urzędnicy, śmietnisko ma stąd zniknąć j

reklamy

- Ludzie boją się już tędy chodzić – mówi pani Ewelina mieszkająca nieopodal i pokazuje nam żywopłot, który obecnie po obu stronach przejścia ma ponad dwa metry. – Nic przez niego nie widać. A ta ścieżka prowadzi na autobusowy przystanek czy do sklepu. Kiedy ludzie wracają z pracy, mogą dostać czymś w głowę, bo za krzakami zbierają się miłośnicy tanich win. Brudzą, rzucają butelkami, wyzywają. To jest przejście strachu – twierdzi jeleniogórzanka.

Pan Zdzisław dodaje, że tak jest co roku i na przycięcie żywopłotu mieszkańcy muszą czekać czasami miesiącami.
- W minionym roku sprawą zajęła się radna Danuta Wójcik, to żywopłot przycięto i uprzątnięto śmietnisko, ale w tym roku jest to samo – dodaje.

Danuta Wójcik mówi, że już się sprawą zajęła. – Otrzymałam informację z wydziału komunalnego, że śmietnisko zostanie posprzątane w poniedziałek, ale na przycięcie żywopłotu mieszkańcy będą musieli poczekać do kwietnia, kiedy rozstrzygnięty zostanie przetarg na to zadanie. Dopilnuję tego osobiście – zapewnia radna.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Księgowa / Księgowy Spółka ENERGOBEST z siedzibą w Jeleniej Górze zatrudni na stanowisko: Księgowa / Księgowy z doświadczeniem oraz znajomością programu Comarch Optima.… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …
reklamy

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka