Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 7613
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy posprzątali Cieplice

Poniedziałek, 20 kwietnia 2015, 9:47
Aktualizacja: Wtorek, 21 kwietnia 2015, 8:37
Autor: Angela
Jelenia Góra: Mieszkańcy posprzątali Cieplice
Fot. Ryszard Literacki
Około 100 worków śmieci zebrano w Cieplicach podczas akcji sprzątania uzdrowiskowej części Jeleniej Góry, która odbyła się w sobotę (18 kwietnia). – Nie było tłumów, ale – co budujące – do akcji włączyli się mieszkańcy, których nie zniechęciła kapryśna pogoda – mówi Anna Bałkowska, przewodnicząca ustępującej Rady Cieplic.

Uczestnicy akcji wysprzątali cieplickie wały oraz ulicę Zakopiańską, skwer nieopodal Przedszkola nr 10 przy ul. Zjednoczenia Narodowego, tereny przy Szkole Podstawowej nr 6 i przy ul. Wojewódzkiej, a także obrzeża Parku Norweskiego, czy brzegi rzeki Kamiennej.

- Wszystkie śmieci zostały zwiezione przez jednego z uczestników na wózku i złożone w miejscu, z którego odbiorą je służby komunalne – mówi Anna Bałkowska. – Cieszę się, że razem udało nam się po raz kolejny posprzątać chociaż cząstkę naszej małej ojczyzny i mam nadzieję, że z roku na rok do akcji będzie włączało się coraz więcej osób. Mamy również nadzieję, że dzięki tej akcji mieszkańcy Cieplic na co dzień zaczną bardziej dbać o czystość swojej dzielnicy i takich miejsc wymagających doraźnego sprzątania będzie coraz mniej – dodaje.

Przypominamy, że akcję sprzątania Cieplic zorganizowali radni mijającej kadencji, kandydaci do nowej rady i członkowie Stowarzyszenia Miłośnicy Cieplic. To działanie było częścią miejskiej inicjatywy „Moje Miasto- czyste miasto”, w ramach której już w środę (22.04) odbędzie się wielkie sprzątanie całej Jeleniej Góry.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (40) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group