Poniedziałek, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 4068
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Mieszkańcy nie chcą tajemniczej instalacji

Czwartek, 7 kwietnia 2016, 7:39
Aktualizacja: 7:42
Autor: J–B
Region: Mieszkańcy nie chcą tajemniczej instalacji
Fot. Użyczone
Grupa mieszkańców Kamiennej Góry protestuje przeciwko planom budowy instalacji do produkcji gruntu antropogenicznego i kompozytu mineralno–organicznego, która ma być zlokalizowana w obrębie Ptaszkowa, przy drodze prowadzącej do Wałbrzycha.

Mieszkańcy obawiają się, że inwestycja ta będzie zagrażała ich zdrowiu, a nawet życiu. Instalacja naruszy równowagę przyrodniczą, doprowadzi do skażenia gleby, wody i powietrza. Jej skutkiem ubocznym będzie produkcja szkodliwych, o bardzo nieprzyjemnym zapachu gazów, które dostaną się do powietrza, co będzie niezwykle uciążliwe dla mieszkańców nie tylko Kamiennej Góry, ale także Borówna i Czarnego Boru.
Inwestycja ta ma znajdować się w sąsiedztwie: Rudawskiego Parku Krajobrazowego i Obszaru Natura 2000 Sudety Wałbrzysko- Kamiennogórskie.

- Jeszcze dzisiaj (7.04) protesty w tej sprawie można składać do Urzędu Gminy Kamienna Góra. Jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, oprócz mieszkańców w sprawę zaangażowało się kamiennogórskie nadleśnictwo oraz Dolnośląskie Centrum Rehabilitacji. Protest w Urzędzie Gminy złożył także radny powiatu wałbrzyskiego Jarosław Buzarewicz.

- Teren ten bezpośrednio przylega do obszarów gminy Czarny Bór, stąd moje zainteresowanie problemem. Pochodzę z Kamiennej Góry i nadal interesuję się tym, co dzieje się w rodzinnym mieście. Swój protest złożyłem w związku z licznymi interwencjami mieszkańców Czarnego Boru i Borówna – mówi radny Jarosław Buzarewicz.

Protestujący twierdzą, że budowa instalacji negatywnie wpłynie nie tylko na jakość życia ludzi. Doprowadzi do spadku cen działek i nieruchomości. Kolejnym problemem będzie eksploatacja dróg przez tiry transportujące odpady i gotowe produkty wytwórni.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (15) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group