Sobota, 21 maja
Imieniny: Tymoteusza, Wiktora
Czytających: 5959
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy chwalą plac rekreacyjny na Zabobrzu

Niedziela, 11 sierpnia 2013, 7:56
Aktualizacja: Poniedziałek, 12 sierpnia 2013, 7:09
Autor: Mea
Jelenia Góra: Mieszkańcy chwalą plac rekreacyjny na Zabobrzu
Fot. Mea
– Teraz będziemy ćwiczyć, patrzeć jak bawią się nasze dzieci i grać w szachy – chwalili nowy plac zabaw i zewnętrzną siłownię okoliczni mieszkańcy. – Plac rekreacyjny przy ul. Noskowskiego wybudowaliśmy z zysku spółdzielni dla naszych mieszkańców. Jego koszt to ok. 200 tys. zł – powiedział Mirosław Garbowski, prezes Jeleniogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

Ponad sto osób przybyło wczoraj (10.08.) na otwarcie placu rekreacyjnego, by od razu przetestować zamontowane tam urządzenia do ćwiczeń. Dla dzieci jest piaskownica i zestaw zabawowy z drabinkami, huśtawkami i stołem do ping ponga. Dla dorosłych powstała tzw. siłownia pod chmurką. Są też stoły do gry w szachy oraz ławeczki.

- Z tych profesjonalnych urządzeń, które znajdują się na różnych siłowniach zamkniętych, można korzystać teraz za darmo. A wszystko po to, by krzewić sportowego ducha i aktywny sposób spędzania czasu wśród mieszkańców. W przyszłym tygodniu zainstalujemy jeszcze zjazd linowy dla dzieci oraz oświetlenie, by można było korzystać z urządzeń również po zmroku – mówił Mirosław Garbowski.

Instruktorki fitness pokazywały, jak bezpiecznie korzystać z urządzeń sportowych.

- Ćwiczenia na tych urządzeniach sprawiają wiele radości. Najbardziej lubię trenować na orbitreku, bo na przemian pracują mięśnie nóg i rąk. Na pewno będę tu przychodzić regularnie, zawsze z rana, by spalić zbędne kalorie – zaznaczyła Teresa Rodacka, mieszkanka ul. Elsnera w Jeleniej Górze.

- Świetna inicjatywa, doskonale zrealizowana. Widać, że mieszkańcy są zadowoleni, choć mieli na początku obawy. Ja mieszkałem tu niegdyś, ale specjalnie przyjechałem, by zobaczyć, jak osiedle rozwija się dzięki m.in. takim inwestycjom dla społeczności lokalnej. Już widać, że jest to miejsce nie tylko do zabawy i ćwiczeń, ale również służy integracji – mówił Ryszard Tęcza, były mieszkaniec ul. Noskowskiego.

Dzieci również były zachwycone nową atrakcją na podwórku. – Plac zabaw jest fajny, są zjeżdżalnie i drabinki, ale najbardziej podoba mi się sprzęt do ćwiczeń, na którym będę trenował – podkreślał Paweł Palczyński z ul. Noskowskiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (23) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group