Poniedziałek, 30 stycznia
Imieniny: Macieja, Martyny
Czytających: 6821
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Środa, 12 sierpnia 2020, 7:06
Aktualizacja: Niedziela, 16 sierpnia 2020, 10:46
Autor: WAC
Jelenia Góra: Mieszkańcy chcą miododajnego skweru
Fot. WAC
Już około 160 mieszkańców ulicy Drzymały w Jeleniej Górze i okolic podpisało się pod wnioskiem do Urzędu Miasta z prośbą o utworzenie w tym rejonie łąki miododajnej oraz alejki lipowej.

Miododajny zakątek miałby powstać przy skwerkach, przy sklepie "AS" oraz między przychodnią, a zakładem fryzjerskim po drugiej stronie ulicy. Aby tak się stało, konieczne jest wycięcie kilku dzikich śliwek oraz starych drzew akacjowych. Te ostatnie swoimi korzeniami niszczą nawierzchnie chodnika. W ich miejsce miałyby zostać posadzone lipy.

Uważam, że wdrożenie w życie tego pomysłu poprawiłoby estetykę naszej okolicy. Rejon ten nie będzie się już kojarzył z osobami, które spożywają alkohol obok schodów pomiędzy ulicami Drzymały i W. Pola - mówi pomysłodawca inicjatywy Krzysztof Dziedziński. - Byłoby to też korzystne dla infrastruktury ulicznej, gdyż korzenie lip nie uszkadzałyby chodnika. W naszych działaniach możemy liczyć na wsparcie Karkonoskiego Parku Narodowego, który obiecał nam przekazać sadzonki drzewek oraz pomóc w założeniu łąki miododajnej. Co ważne, miasto nie poniesie większych kosztów. Od magistratu będziemy tylko oczekiwać usunięcia drzew oraz podlania posadzonych roślin w początkowej fazie wzrostu. Zbieranie podpisów pod naszym wnioskiem jeszcze trwa. Planujemy przekazać je do Urzędu Miasta pod koniec sierpnia - dodaje Krzysztof Dziedziński.

Twoja reakcja na artykuł?

76
75%
Cieszy
6
6%
Hahaha
1
1%
Nudzi
2
2%
Smuci
6
6%
Złości
11
11%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
911
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group