Wtorek, 23 czerwca
24°C Jelenia Góra
CZYTAJ RÓWNIEŻ
Kryminał Groził śmiercią kobiecie i dzieciom Uzdrowisko Cieplice Nowość w Uzdrowisku Cieplice – kąpiel perełkowa w basenie termalnym Aktualności Wyrobiska Góry Wapiennej skrywają historię sprzed wieków Pogoda Popadało mało, a zniszczenia duże Aktualności Złoto dla KANS! Kuba Smolarek najlepszy w Gdańsku Piłka nożna Karkonosze z nowym trenerem Pogoda Balon nad Jelenią Górą. Tak wygląda pierwszy dzień lata z góry 112 Samochodem w drzewo Sport Ala ogrywa starsze koleżanki Aktualności Setki podpisów Inwestycje Powódź zostawiła ślady. Trwa odbudowa szkoły Kultura, rozrywka Roztańczona Noc Świętojańska pod Chojnikiem. Muzyka i magia do późnej nocy Aktualności Koncert Leniwca w Szwajcarce Tragedie i dramaty Błyskawica rozerwała kask. Rowerzystka przeżyła Aktualności Bóbr uwięziony w starym basenie Kryminał Czy możliwa jest zmowa 20-latka ze szkolną sekretarką? Mimo fałszerstwa były starosta nie straci dyplomu ukończenia studiów
reklamy

Mieszkańcy chcą miododajnego skweru

Audio

Czytaj na głos

Autor: WAC 1 min czytania

Już około 160 mieszkańców ulicy Drzymały w Jeleniej Górze i okolic podpisało się pod wnioskiem do Urzędu Miasta z prośbą o utworzenie w tym rejonie łąki miododajnej oraz alejki lipowej.

reklamy
reklamy

Miododajny zakątek miałby powstać przy skwerkach, przy sklepie "AS" oraz między przychodnią, a zakładem fryzjerskim po drugiej stronie ulicy. Aby tak się stało, konieczne jest wycięcie kilku dzikich śliwek oraz starych drzew akacjowych. Te ostatnie swoimi korzeniami niszczą nawierzchnie chodnika. W ich miejsce miałyby zostać posadzone lipy.

Uważam, że wdrożenie w życie tego pomysłu poprawiłoby estetykę naszej okolicy. Rejon ten nie będzie się już kojarzył z osobami, które spożywają alkohol obok schodów pomiędzy ulicami Drzymały i W. Pola - mówi pomysłodawca inicjatywy Krzysztof Dziedziński. - Byłoby to też korzystne dla infrastruktury ulicznej, gdyż korzenie lip nie uszkadzałyby chodnika. W naszych działaniach możemy liczyć na wsparcie Karkonoskiego Parku Narodowego, który obiecał nam przekazać sadzonki drzewek oraz pomóc w założeniu łąki miododajnej. Co ważne, miasto nie poniesie większych kosztów. Od magistratu będziemy tylko oczekiwać usunięcia drzew oraz podlania posadzonych roślin w początkowej fazie wzrostu. Zbieranie podpisów pod naszym wnioskiem jeszcze trwa. Planujemy przekazać je do Urzędu Miasta pod koniec sierpnia - dodaje Krzysztof Dziedziński.

reklamy

Ogłoszenia

Zobacz więcej ogłoszeń Więcej
Szukamy kucharzy z pasją i dobrym humorem! Do naszego zespołu poszukujemy osób na stanowiska: • Kucharz Śniadaniowy • Kucharz Bufetowy • Kucharz A la Carte Praca w Staniszowie, ul. Zdr… Zatrudnię mechaników, ślusarzy, spawaczy Firma Spaw-Mont zatrudni mechaników, ślusarzy, spawaczy. Praca delegacyjna ( Niemcy). Tel 508083209 Praca na zmywaku - dorywcza w weekendy od zaraz Poszukujemy osoby do pracy w weekendy na zmywaku w hotelu Termy Karkonosze w Staniszowie. Praca od zaraz. Twój zakres obowiązków -dbanie o o… Dodatkowy dochód - Współpraca online Szukam kilku wyjątkowych osób do współpracy! Szukasz dodatkowego dochodu, możliwości rozwoju i działania na własnych zasadach? Zapraszam do kontakt… Praca na dachu Firma o ugruntowanej pozycji na rynku zatrudni dekarza z doświadczeniem. Praca na stałe, gwarancja zatrudnienia przez cały rok. Umowa o pracę. Tylko …

Skomentuj

Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.

Nie ma jeszcze komentarzy.

reklamy
TikTokowa Jelonka