Czwartek, 5 sierpnia
Imieniny: Mariana, Marii, Stanisława
Czytających: 2601
Zalogowanych: 0
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Karpacz: "Mierzyli wysoko" w Karpaczu

Sobota, 11 listopada 2017, 9:01
Aktualizacja: 10:39
Autor: MDvR
Karpacz: "Mierzyli wysoko" w Karpaczu
Fot. użyczone
W tym roku Fundacja Marcina Gortata – MG13, po raz kolejny przyjęła zaproszenie i odwiedziła Szkołę Podstawową w Karpaczu. Celem wizyty było przeprowadzenie testu sprawności motorycznej organizowanego w ramach projektu Szkolny Skills Challenge „Mierz Wysoko” 2017. Do udziału w teście zakwalifikowano tylko 50 szkół z całej Polski.

Najszybsi uczniowie wezmą udział w finale, który odbędzie się w Łodzi - rodzinnym mieście Marcina Gortata, a zwycięzca w nagrodę poleci do Stanów Zjednoczonych na spotkanie z Marcinem.

W tym roku, oprócz uczniów naszej szkoły, w teście udział wzięli najlepsi sportowcy, ze szkół biorących udział w projekcie Gortat Team – Sportowa Drużyna Marcina Gortata. Na starcie stanęło ponad 70 zawodników z Karpacza, Jeleniej Góry, Kowar, Mysłakowic, Barcinka i Podgórzyna. Do pokonania był tor przeszkód sprawdzający min. umiejętność toczenia i kozłowania piłki, strzału i rzutu do bramki oraz biegu przodem i tyłem. Najlepsi zawodnicy pokonywali tor poniżej 30 sekund. Bezapelacyjnym zwycięzcą okazał się uczeń naszej szkoły, Piotr Szumowski, który uzyskał czas 25,05sek.

Klasyfikacja najszybszych z Karpacza:

Chłopcy:
1 miejsce Piotr Szumowski
2 miejsce Daniel Bińkowski
3 miejsce Kamil Koralewski

Wszystkim uczestnikom serdecznie gratulujemy!!!

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group