Poniedziałek, 4 grudnia
Imieniny: Barbary, Piotra, Jana
Czytających: 12251
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miejsce wsparcia otwarte

Czwartek, 3 marca 2022, 11:06
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miejsce wsparcia otwarte
Fot. Przemek Kaczałko
Osoby doświadczające kryzysu psychicznego mają już miejsce, gdzie mogą się spotykać, brać udział w różnorodnych warsztatach, uczestniczyć w wielu ciekawych inicjatywach. W Jeleniej Górze otwarto oficjalnie klub PAS-uje, który mieści się przy ul. Bankowej 15.

Miejsce spotkań prowadzi "Nasza Fundacja", która od kilku lat zajmuje się również Środowiskowym Domem Samopomocy znajdującym się w okolicy MOPS-u. Doświadczeni terapeuci, wraz z wolontariuszami wyremontowali pomieszczenia przy ul. Bankowej, gdzie można się zgłaszać od poniedziałku do piątku w godz. 12:00 - 20:00. Jak mówią prowadzący, każdego dnia przygotowane będą różne formy aktywności.

Działamy z przerwami od jesieni 2019, gdzie po 4 miesiącach mieliśmy ponad rok przerwy. W końcu, wspólnymi siłami, w ramach terapii udało nam się wyremontować lokal i stworzyliśmy miłe warunki na spotkania - wspomina Rafał Biesiada, wiceprezes "Naszej Fundacji" i terapeuta. - To miejsce dla osób z doświadczeniem kryzysu psychicznego. Każdego dnia będą inne zajęcia: teatralne, fora dyskusyjne, grupy wsparcia - dodał R. Biesiada.

Za pierwszym razem można przyjść bez zapowiedzi, a jeśli ktoś zdecyduje się brać udział w zajęciach - będzie potrzebne zaświadczenie od lekarza psychiatry, że się leczą lub leczyły psychiatrycznie, a także oświadczenie, że się mieszka w Jeleniej Górze.

Marzyłem o tym, żeby to miejsce powstało, bo wiem, że jest taka potrzeba. W poniedziałki planujemy zajęcia arteterapii, we wtorki wyjścia do kina lub teatru, w środy zajęcia teatralne, a także wyjścia do miasta, spotkania z ciekawymi osobami, minikoncerty - wylicza Tomasz Możdżeń, terapeuta zajęciowy.

Podczas uroczystego otwarcia klubu, odbył się wernisaż wystawy jednego z podopiecznych - Giorgosa Chajtasa. Wśród zaproszonych gości byli przedstawiciele władz miasta, a także osoby, które przyczyniły się do wyremontowania lokalu.

Twoja reakcja na artykuł?

44
81%
Cieszy
5
9%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
4
7%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (7)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group