Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10290
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Piechowice: Miejsce spotkań dla mieszkańców Górzyńca

Piątek, 15 grudnia 2017, 8:37
Autor: WAC
Piechowice: Miejsce spotkań dla mieszkańców Górzyńca
Fot. Użyczone
Seniorzy, dzieci oraz inni mieszkańcy Górzyńca mogą już korzystać z nowo urządzonego miejsca spotkań, w swojej dzielnicy.

Inicjatorami uporządkowania terenu przy ulicy Dębowej i urządzenia na nim miejsca gdzie można odpocząć, lub zorganizować spotkanie integracyjne byli członkowie działającego przy Piechowickim Ośrodku Kultury Klubu Diabetyka. Za pośrednictwem Rady Seniorów udało im się pozyskać na ten cel, poprzez Lokalną Grupę Działania „Partnerstwo Ducha Gór”, dofinansowanie w wysokości 1800 złotych, w ramach projektu pt. „Nasze wspólne miejsce – zagospodarowanie terenu rekreacyjnego w Górzyńcu”, finansowanego w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych na lata 2014-2020 Ministerstwa Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. Za te środki kupiono ławki oraz urządzono miejsce na ognisko. Co ważne, wszystkie prace przy urządzaniu miejsca spotkań wykonali nieodpłatnie sami jego pomysłodawcy oraz inni mieszkańcy Górzyńca.

Na zakończenie realizacji projektu odbyła się impreza integracyjna, podczas której mieszkańcy dzielnicy bawili się przy muzyce, piekli kiełbaski. Na każdego czekała gorąca kawa i coś słodkiego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
758
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group