Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 13599
Zalogowanych: 16
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Michał Podlaski wygrał Karkonoski Klasyk

Poniedziałek, 26 sierpnia 2013, 16:58
Aktualizacja: Wtorek, 27 sierpnia 2013, 12:05
Autor: MDvR
Jelenia Góra: Michał Podlaski wygrał Karkonoski Klasyk
Fot. Tomasz Raczyński
Elita mężczyzn wystartowała w Górskich Szosowych Mistrzostwach Polski w ramach BGŻ ProLigi. Zwyciężył Michał Podlaski z teamu Bank BGŻ. Zawodom towarzyszył wyścig Orlików, Amatorów i rywalizacja kibiców o miano najlepszej grupy dopingującej kolarzy.

Tegoroczną edycję Karkonoskiego Klasyku w kategorii elita mężczyzn i tytuł mistrza Polski zdobył Michał Podlaski z teamu Bank BGŻ, przed Markiem Rutkiewiczem z grupy CCC Polkowice i Łukaszem Owsianem z tej samej grupy kolarskiej. Było to pierwsze zwycięstwo Michała Podlaskiego w BGŻ ProLidze i jego pierwsze 40 punktów w klasyfikacji generalnej tego cyklu. - To jest dla mnie przełom, naprawdę ważny moment w karierze, było trudno, ale teraz wiem, że mogę wygrywać z najlepszymi – powiedział na mecie Michał Podlaski.

BGŻ Prolina
Karkonoski Klasyk był szesnastym tegorocznym wyścigiem z cyklu BGŻ ProLiga. W Jeleniej Górze wystartowało w sumie 60 zawodników z 24 zawodowych grup kolarskich. Trasa o długości 143,2 km zorganizowana była na pętli, którą zawodnicy Elity pokonywali osiem razy.

Liderem klasyfikacji generalnej na trzy wyścigi przed zakończeniem ligi jest Mateusz Taciak, który w Karkonoskim Klasyku był szósty, ale zdobył kolejne 11 punktów i umocnił się na prowadzeniu (w sumie 238 punktów). Aktualna klasyfikacja BGŻ ProLigi po 16 wyścigach na stronie www.bgzproliga.pl

- Zawody w ocenie Komisji Sędziowskiej były zorganizowane wzorcowo pod każdym względem. To ważne, by zachowane były odpowiednie standardy pracy sędziów, zabezpieczenia trasy, a przede wszystkim bezpieczeństwo zawodników. Warta podkreślenia jest atmosfera, którą tworzyli kibice na starcie, mecie i trasie. To była rzeczywiście nowa odsłona Karkonoskiego Klasyku – powiedział Marek Kosicki, sędzia główny zawodów i przewodniczący Kolegium Sędziów PZKOL.

W tym samym wyścigu, co Elita pojechała też grupa 66 Orlików z 29 klubów kolarskich w Polsce. Walczyli oni o mistrzostwo Polski w swojej kategorii i punkty challengowe dla klubów. W Karkonoskim Klasyku w kategorii Orlik mistrzem Polski został Emanuel Piaskowy z Toruńskiego Klubu Kolarskiego Pacyfik.

Amatorzy na tej samej trasie
Rywalizację w kategoriach Elita i Orlik, w niedzielę rano poprzedził wyścig Amatorów. Na tej samej trasie, gdzie rozgrywane były Mistrzostwa Polski wystartowało 230 kolarzy Amatorów, którzy mieli do pokonania 44,5 km (FUN) lub 77,5 km (PRO). Zwycięzcą dystansu FUN został Adrian Trych, natomiast na dystansie PRO triumfował Krzysztof Suchecki, który odebrał nagrodę główną rower SCOTT CR1 TEAM.

Mistrzowie kibicowania
Zawody w Jeleniej Górze były także ważnym wydarzeniem dla kibiców. Na starcie, mecie i wzdłuż rundy, którą pokonywali zawodnicy gromadzili się sympatycy kolarstwa, turyści i mieszkańcy. Ich stroje i zaangażowanie we wspieraniu najlepszych kolarzy w Polsce oceniał i nagradzał specjalny patrol BGŻ. Zwycięzcami w tej kategorii została grupa z Jagniątkowa, która nie tylko kibicowała, ale też swoimi strojami i zaangażowaniem skutecznie przyciągała uwagę mediów i wszystkich ekip kolarskich towarzyszących zawodom.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ile lat ma Twój samochód?

Oddanych
głosów
519
Jest nowy
7%
1-5 lat
13%
5-10 lat
18%
10-20 lat
42%
pow. 20 lat
20%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Z Niemiec przez Jelenią Górę do IPN
 
Kultura
Rozbójnik w Cieplicach
 
112
Uratowali mu życie
 
112
Policja złapała bandziora (foto, wideo)
 
112
Zginął na drodze
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group