Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 3095
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto w rękach seniorów

Niedziela, 7 października 2018, 8:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 października 2018, 12:55
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Miasto w rękach seniorów
Fot. Przemek Kaczałko
Seniorzy z Jeleniej Góry i okolic rozpoczęli Senioralia tradycyjnie, czyli od barwnego korowodu – pełnego radości, muzyki, śpiewu i słoneczników. Gdy dotarli do centrum miasta, odebrali z rąk prezydenta klucz, który jest symbolem władzy w największym mieście Kotliny Jeleniogórskiej.

Impreza organizowana przez Polski Związek Emerytów, Rencistów i Inwalidów w Jeleniej Górze na stałe wpisała się w kalendarz wydarzeń naszego miasta. Seniorzy bawią się podczas dwóch weekendów.

W sobotę i niedzielę (6-7.10) zaplanowano korowód, występy na Placu Ratuszowym oraz przegląd twórczości w Jeleniogórskim Centrum Kultury, a tydzień później odbędzie się uroczysta akademia w Filharmonii Dolnośląskiej oraz Bal Seniora w Hotelu Mercure.

To już siódma edycja Senioraliów w Jeleniej Górze i za każdym razem aura sprzyja uczestnikom, bowiem pogoda dostosowuje się do dusz bawiących się osób.

- W tym roku powtarzamy nasz znak rozpoznawczy, czyli słoneczniki. Pogoda wpływa na nastroje, radość widać u wszystkich uczestników - powiedział Stanisław Dziedzic, prezes związku, który w regionie jeleniogórskim ma 2 tysiące członków, a w powiatach złotoryjskim i legnickim kolejny tysiąc, więc to pokaźna liczba aktywnych mieszkańców.

Prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła po raz ostatni miał okazję przekazywać klucz do miasta w ręce seniorów i liczy, że jego następcy będą kontynuować tradycję.

- Jestem pod wrażeniem w jaki sposób się bawią. Właśnie widzę jak wjeżdżają konno - życzyłbym sobie takiego seniorstwa - wyznał prezydent Jeleniej Góry, dziękując wszystkim instytucjom, stowarzyszeniom, które pracują z seniorami.

W niedzielę (7.10) w godz. 11:00 - 14:00 na Placu Ratuszowym odbywają się koncerty, a od 13:00 kontynuacja VII Dolnośląskiego Przeglądu Amatorskiej Twórczości Seniorów w sali widowiskowej JCK przy ul. Bankowej.

Twoja reakcja na artykuł?

37
77%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
2%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
2%
Złości
9
19%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (25) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group