Poniedziałek, 2 sierpnia
Imieniny: Gustawa, Kariny, Marii
Czytających: 1808
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto szuka partnera do zmieniania Cieplic

Środa, 21 grudnia 2016, 7:29
Aktualizacja: Czwartek, 22 grudnia 2016, 7:13
Autor: Angelika Grzywacz– Dudek
Jelenia Góra: Miasto szuka partnera do zmieniania Cieplic
Fot. Archiwum Jelonki.com/Przemek Kaczałko
Urząd Miasta w Jeleniej Górze ogłosił konkurs na nabór partnera do wspólnego wniosku i realizacji projektu „Przeobrażenia zdegradowanych terenów nadbrzeżnych rzeki Kamiennej na bulwar spacerowy w Jeleniej Górze – Cieplicach”. Na oferentów czeka do 9 stycznia 2017 roku.

Jak już pisaliśmy, chodzi o przebudowę odcinka wzdłuż rzeki pomiędzy ulicą Cieplicką a Piotra Ściegiennego. Autorką projektu jest Bogna Skrzydlewska – Antos, radna pierwszej kadencji RJP Uzdrowisko Cieplice. W projekcie zakłada się uporządkowanie terenu, wyposażenie go w ławki, oświetlenie, kosze na śmieci, a także budowę tężni solankowej, która przyciąga wielu kuracjuszy w innych kurortach uzdrowiskowych.

Przewidywany koszt inwestycji to około 1,5 mln zł, jednak ta wartość może się jeszcze zmienić.

- Jednym z głównych partnerów tego przedsięwzięcia będzie Uzdrowisko Cieplice, jednak jest to spółka z ograniczoną odpowiedzialnością, więc spoza finansów publicznych, dlatego poszukujemy również innych partnerów, których może być więcej niż jeden – mówi Jerzy Łużniak, zastępca prezydenta Jeleniej Góry. - Do konkursu mogą się zgłaszać m.in. wspólnoty czy właściciele nieruchomości położonych na tym terenie lub inni beneficjenci dopuszczeni regulaminem programu z którego staramy się o środki. Im więcej podmiotów się zgłosi, tym większy może być zakres wykonanych prac – dodaje wiceszef Miasta.

Wniosek ma być złożony do programu RPO – Infrastruktura Spójności Społecznej – Rewitalizacja zdegradowanych obszarów ZIT AJ.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (21) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group