Czwartek, 11 sierpnia
Imieniny: Lecha, Zuzanny
Czytających: 7343
Zalogowanych: 17
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto sprzedało willę w centrum za… 600 tys. zł

Piątek, 11 października 2013, 11:10
Aktualizacja: Niedziela, 13 października 2013, 12:25
Autor: Angela
Jelenia Góra: Miasto sprzedało willę w centrum za… 600 tys. zł
Fot. Angela
– Miejskie nieruchomości wysprzedaje się za bezcen, zabytkowy budynek przy ul. Grabowskiego w Jeleniej Górze, w którym funkcjonował Karkonoski Sejmik Osób Niepełnosprawnych, sprzedano we wrześniu za 600 tys. zł – informuje nasz Czytelnik. Rzecznik prasowy Urzędu Miasta Cezary Wiklik potwierdza, że obiekt został zbyty za 80 proc. ceny przetargowej wynoszącej 770 tys. zł.

Jak informuje nasz Czytelnik, zabytkowa, poniemiecka willa ponownie została wystawiona na sprzedaż po wyprowadzce Karkonoskiego Sejmiku Osób Niepełnosprawnych w grudniu 2010 roku.

- Wówczas wyceniono ją na około 4 mln zł – mówi nasz Czytelnik. – Ówczesny wiceprezydent Jerzy Lenard podkreślał jej wartość oraz atrakcyjne położenie i liczył na inwestora z dużymi pieniędzmi. Po niespełna trzech latach obiekt sprzedano za 600 tys. zł. Co się stało, że nagle tak staniał? – pyta oburzony.

Cezary Wiklik nie potwierdza kwoty podanej przez Czytelnika i odpowiada: - Nie piszę książek historycznych na temat wycen i sprzedaży nieruchomości.

Rzecznik tłumaczy, że miasto ogłosiło kilka przetargów na tę nieruchomość, ale chętnych nie było. Dlatego robione były kolejne wyceny.

- Wartość nieruchomości została obniżona jednak nie ze względu na brak chętnych, ale przedawnienie się wycen, które były sporządzane w odniesieniu do realnej sytuacji na rynku nieruchomości - mówi i dodaje: Zgodnie z przepisami, każdy nabywca nieruchomości zabytkowej płaci 50 proc. jej wartości podanej w przetargu. W tym przypadku obiekt jest w części zabytkowy, dlatego osoba, która nabyła nieruchomość zapłaci 80 proc. ceny ostatniego przetargu, określonej na 770 tys. zł.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (109) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group