Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 4702
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miasto ma Trójkę - fotorelacja

Poniedziałek, 13 sierpnia 2007, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 13 sierpnia 2007, 15:07
Autor: AGA/TEJO
Jelenia Góra: Miasto ma Trójkę - fotorelacja
Fot. Agnieszka Gierus
Popularna rozgłośnia radiowa od rana nadaje z Jeleniej Góry - perły Karkonoszy.

Chcesz się przekonać? Włącz radio na częstotliwości 94 FM. Radiowcy nadają w poniedziałek ze stolicy Karkonoszy z placu Ratuszowego. Tu uroczyście zainaugurowana zostanie działalność Wakacyjnego Klubu Trójki.

– Jelenia Góra i okolice to miejsce, gdzie Trójka ma statystycznie najwięcej słuchaczy. Praktycznie w każdej rodzinie jest jej słuchacz – czytamy na stronie rozgłośni.
To głównie dlatego w poniedziałek w naszym mieście Program III gości swoich słuchaczy koncertem, konkursami, upominkami i innymi niespodziankami.

Emisję ubarwiły wywiady ze znanymi i mniej znanymi mieszkańcami miasta.
O Jeleniej Górze opowiadał, między innymi, zastępca prezydenta miasta Jerzy Łużniak. Powiedział, że nie jest rodowitym jeleniogórzaninem, ale podczas studiów zakochał się w tym mieście i tu został.
Dodał też, że jest wiernym słuchaczem Programu Trzeciego PR.
J. Łużniak scharakteryzował też miasto jako ośrodek turystyczny, rozwijającą się stolicę regionu, która jest bardzo piękna.

Trójka gościła także w Cieplicach, w domu państwa Kuchcińskich, którzy – jako członkowie Klub Trójki – zaprosili reportera do domu. Ciepliczanie pochwalili się, między innymi, wspaniałym widokiem, jaki rozciąga się z ich okien. To panorama Karkonoszy. – Ktoś z rodziny ocenił, że jest to widok za milion dolarów – usłyszeliśmy.

Podczas audycji wręczono medale zwycięzcom konkursu Trójki „Autostopem dookoła Europy”. Zadaniem uczestników było zwiedzenie dziewięciu europejskich miast, m.in. Pragi, San Sebastian, Saint Tropez, Avignon oraz San Gimignano.
Aby potwierdzić swoją obecność w każdej z tych miejscowości, fotografowali ich tablice.

Autostopowicze nie mogli podróżować między 20 a 6 rano. Każdy uczestnik dostał poza tym fundusz w wysokości tysiąca euro. To, co zaoszczędzili, trafiło do ich kieszeni. „Wielki wyścig 4”, po 11 dniach, wygrał Jakub Tomajczyk, drugie miejsca zajęli: Janka Wrońska, Jadwiga Czerwczak oraz Mateusz Bowgierd.
Gratulowali im radiowcy z Trójki oraz słuchacze.

Na placu Ratuszowym odbył się koncert grupy Habakuk trasmitowany na żywo na "trójkowej" antenie.

Przed mikrofonem wystąpił także Jecek Musiał, szef Aeroklubu Jeleniogórskiego, który jednego z reporterów Trójki zaprosił na lot szybowcem. Musiał opowiadał o zjawisku fali karkonoskiej.
Radiosłuchaczom zaprezentował się także Marcin Zawiła, pierwszy prezydent miasta po przełomie ustrojowym w 1989 roku. Zawiła stwierdził, że Jelenia Góra jest bardzo europejskim miastem, między innymi dlatego, że bliżej stąd do Pragi, Wiednia, czy Berlina niż do Warszawy.

W zaimprowizowanym na placu Ratuszowym studiu Trójki pojawiła się także Stefania Żelasko, kustosz Muzeum Karkonoskiego, która opowidziała o unikatowej kolekcji szkła artystycznego.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (18) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group