Piątek, 14 sierpnia
Imieniny: Maksymiliana, Alfreda
Czytających: 5875
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Miały być chlubą, są przykładem opieszałości. Inwestycje jak tor przeszkód

Wiadomości: JELENIA GÓRA
Wtorek, 27 marca 2012, 7:54
Aktualizacja: Poniedziałek, 2 kwietnia 2012, 9:17
Autor: Angela
Fot. RED
Termy cieplickie, stadion, obwodnica, rewitalizowane kamienice. Miliony pozyskane z funduszy unijnych, nie pomogły w dotrzymaniu terminów oddania do użytku wspomnianych przedsięwzięć, które w Jeleniej Górze powstają w ślamazarnym tempie. Czy mieszkańcy obejdą się jedynie smakiem obiecanek, a miasto będzie musiało oddać pieniądze?

Ze wszystkich przedsięwzięć największe emocje budzą Termy Cieplickie. Już od początku prace prowadzone były niezgodnie z regulaminem, bez stosownych i ostatecznych porozumień z dyrekcją przedszkola „Zaczarowany Parasol”, na teren którego wszedł wykonawca bez stosownej zgody najemcy. Już wiadomo, że budowa term nie zakończy się zgodnie z harmonogramem. Władze miasta zapewniają, że nie utracą pozyskanych pieniędzy.

- Termin zakończenia jest w trakcie negocjacji. Ze względu na wynikłe sprawy technologiczne i relacje głównego wykonawcy z podwykonawcami i miastem, zostało przeprowadzone postępowanie z udziałem Polskiej Organizacji Turystycznej, jako „instytucją wdrażającą” dla tego projektu. POT uznał przyczyny, dla których termin zakończenia budowy musi być o kilka miesięcy przesunięty, co oznacza, że nie ma zagrożenia utraty środków zewnętrznych, pozyskanych dla tej inwestycji – informuje Cezary Wiklik, rzecznik prasowy Urzędu Miasta w Jeleniej Górze.

Zgodnie z pierwotnymi założeniami przebudowa i modernizacja stadionu przy ulicy Złotniczej – w związku z Euro 2012 miała być gotowa już w kwietniu. Później termin zmieniono na jesień, bo żadna z ekip turnieju nie wyraziła zainteresowania pobytem i treningiem. Nie ma więc powodu do przyspieszenia. Czy takowe będzie na placu budowy obwodnicy południowej miasta? Teoretycznie ma być gotowa pod koniec czerwca. - W tym temacie nie jest dziś negocjowany żaden aneks do tego dokumentu – podkreśla Cezary Wiklik, i mimo, że większość prac została rzeczywiście wykonana, sporo jest tam jeszcze do zrobienia.

A co z rewitalizacją ciągu kamienic o numerach parzystych, od 2 do 14 przy ul. Drzymały, gdzie wykonawca nie skończył prac i zniknął? Tu roboty wprawdzie częściowo zakończono, ale projekt przewiduje odebranie robót w całości. Ze względów formalnych trudne by było wydzielanie poszczególnych wspólnot mieszkaniowych do osobnego rozliczenia. Tym razem “nawalił” główny wykonawca. - Został zobowiązany do zakończenia prac i już zaangażował firmę podwykonawczą. Przejęcie tych prac, uzgodnienie ich zakresu i harmonogramu robót było możliwe dopiero po ustąpieniu silnych mrozów – tłumaczy rzecznik magistratu. Dopiero wiosną można będzie dokonać inwentaryzacji robót, aby podwykonawca poznał ich zakres. - Również i w tym przypadku „instytucja wdrażająca” (tym razem – Dolnośląski Urząd Marszałkowski) uznała racje miasta i wyraziła zgodę na aneksowanie terminu zakończenia robót, nie grozi nam utrata środków pozyskanych spoza budżetu. Najprawdopodobniej termin rzeczowego zakończenia całości prac zostanie przesunięty do okresu końca wakacji, co oznacza, że prace wykończeniowe prowadzone będą w najlepszym ku temu okresie – wyjaśnia C. Wiklik.

Jak pokazuje jednak rzeczywistość zakończenie prac, wcale nie musi oznaczać ich porządnego wykonania. Przykładem jest rewitalizacja Parku Zdrojowego oficjalnie zakończona w styczniu tego roku..
- Teraz zgodnie z harmonogramem i warunkami pogodowymi rozpoczną się nasadzenia roślin sezonowych. Jednocześnie informuję, że – tak, jak w każdej tego typu inwestycji inwestor - czyli miasto – posiada prawo gwarancji i wszelkie niedoskonałości wykonawstwa są tym prawem objęte. W przypadku ich stwierdzenia wykonawca będzie miał obowiązek je usunąć – zapewnia C. Wiklik.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64) Dodaj komentarz

~ 27-03-2012 8:04
TYLKO REFERENDUM DLA JELENIEJ GÓRY I WYMIANA CAŁEJ RADY MIASTA ŁĄCZNIE Z PREZYDENTEM MOŻE JESZCZE COŚ ZMIENIĆ W TYM MIEŚCIE
~ 27-03-2012 8:09
Dokładnie tak!
~zzz 27-03-2012 8:13
Jaka władza taka realizacja.
~iras 27-03-2012 8:16
Park Zdrojowy został spartaczony i fontannę z Królową Marysienką ukradli.Czekam na Termy i cieszę się że zaczarowany parasol przeo...li.
~AgA5699 27-03-2012 8:17
Nie gadaj bzdur. Nie ludzi tylko prawo trzeba zmienić- bzdurna ustawa chroniąca nierzetelnych wykonawców to największy problem
~lenin 27-03-2012 8:20
Cezary, ty nie opowiadaj takich głupstw. Zofia Czernow, Hubert Papaj i Marcin Zawiła co wy na to? dlaczego zasłaniacie się rzecznikiem?
~mjmarko 27-03-2012 8:23
ad AgA5699: co ty opowiadasz? mogę ci podać kilkuset przykładów (innych miast) gdzie pod rządami tej właśnie (nie perfekcyjniej, ale jednak tej) ustawy samorządy kompetentne, z pomocą środków europejskich zbudowały piękne rzeczy. tylko u nas...
~Ninja 27-03-2012 8:26
Ciekawe jak poprawią spartaczony drenaz w parku... Musieli by ponownie przeorać to co zrobili i podnieść rury wyżej, bo inteligent wsadził je pod glinę :D buehehehe, POLSKA
~tolek 27-03-2012 8:26
Jak władza mówi,że coś zrobi to znaczy tylko mówi bo już z realizacją objetnic jest gorzej.Ta władza tyle naobiecała,że już powinna podziękować bo jak nie to my jej będziemy dziękowali w następnych,chyba przyspieszonych wyborach.A co z hitem kampanii wyborczej naszej miejskiej władzy-czybką koleją.Referendum nic nie da.Oni sami się poddadzą.
~Tytus 27-03-2012 8:30
Bo od tego jest rzecznik. MNIE NIC NIE DZIWI. NIESTETY PO TYM MIEŚCIE I WŁADZACH NICZEGO DOBREGO NIE MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ. NIEKOMPETENCJA I LENISTWO TO WŁADZE TEGO MIASTA. NIEMCY POWRÓĆCIE BO POLACY ZNISZCZĄ WASZ HEIMAT! AKURAT JESTEŚCIE NA ĆWICZENIACH W ŻAGANIU TO MACIE BLISKO!
~Tytus 27-03-2012 8:32
Bo od tego jest rzecznik. MNIE NIC NIE DZIWI. NIESTETY PO TYM MIEŚCIE I WŁADZACH NICZEGO DOBREGO NIE MOŻNA SIĘ SPODZIEWAĆ. NIEKOMPETENCJA I LENISTWO TO WŁADZE TEGO MIASTA. NIEMCY POWRÓĆCIE BO POLACY ZNISZCZĄ WASZ HEIMAT! AKURAT JESTEŚCIE NA ĆWICZENIACH W ŻAGANIU TO MACIE BLISKO!
~iras 27-03-2012 8:40
niemcy mają swoje terytorium i niech tam siedzą na dupie!
~Dinko 27-03-2012 8:43
TAK DLA REFERENDUM i dla wymiany wszystkich członków zasiadających w ratuszu trzeba powiedzieć raz wyraźnie stop szlachcie która nic nie robi tylko się bawi za nasze ciężkie pieniądze
~What 27-03-2012 9:09
Jaka szlachta???? Szlachta nami nie rządzi!!! Żądzą nami chłopi małorolni których komuna z czworaków na uniwersytety moskiewskie za kłaki wyciągała i po kilku miesiącach dyplomy dawała
~....... 27-03-2012 9:11
Może ktoś wie dlaczego wybrany został taki beznadziejny teren na Aqa Park ?????.
~Gość 27-03-2012 9:18
Ja jako mieszkaniec tego miasta i uczciwy podatnik pytam się szanownego p.Zawiły ,kto za to wszystko odpowie ,za ten cały bajzel który pozostawił nam p.Obrębalski i ta wielce pomocna nasza posłanka Czernow i p.Papaj ,przecież za te projekty oni właśnie są odpowiedzialni i do tego mają bezczelność zasiadać dalej w radzie tego z korumpowanego miasta ,ale tam gdzie żona pana Zawiły jest dyrektorem -to znaczy muzeum oddali w terminie i tu jest pytanie kto stoi za tymi wszystkimi niedociągnięciami i przekrętami.
~dani 27-03-2012 9:27
obecna Pani Wiceprezydent Mirosława Dzika pełniła do czasu objęcia "prezydentury" funkcję Naczelnika Wydziału Inwestycji Miejskich. TO spod Jej ręki wyszli pracownicy nadzorujący obecne inwestycje miejskie, może czas na zmianę urzędników?
~munia 27-03-2012 9:28
Aquapark zbudowano w centrum po to aby niemcy -kuracjusze mieli blisko
~tato 27-03-2012 10:18
termy mogą być i na placu ratuszowym, sęk w tym, że i tak term nie ma! stadionu nie ma! rewitalizacje to fikcja, obwodnicę owszem widziałem (kilka kawałków), ale wygląda (obwodnica) jak droga polna... ale za to muzeum i fontanna LUX (veritate?)
~xyzII 27-03-2012 10:26
Bo miastem rządzi "sitwa"Idzie wiosna przyroda się budzi ,to i my się obudźmy bo za 3 lata będzie po kompocie.
~ 27-03-2012 10:41
Strach się bać co będzie dalej z tym miastem jak tacy włodarze nim zarządzają! I zawsze mają uśmiech na twarzy lub jakaś wymówkę nigdy słowa przepraszam i przyznania się do błędu za błędem, zawsze są niby operacyjni niby zaradni niby fachowcy. Jak patrzę na tę fachowość, pewnie wraz z wieloma ludźmi, to ręce opadają, tyle lat po wojnie, a tu takie uwstecznienie cywilizacyjne jakby tu nikt nic nie robił, tylko kradł, burzył, niszczył i robił z tego cnotę. Jelenia Góra to miasto w totalnym regresie,zapakowana w kolorowe biedronki i hipermarkety, które mają niby świadczyć o postępie??? W innych miastach np. zakłady, strefy ekonomiczne stoją od 15 lat, u nas nic! czekamy na multipleks, na aquapark na rozrywkowe pierdoły od 15 lat,aż to wyjdzie z mody,najważniejsze są miejsca pracy dla nas!
~BOGDY 27-03-2012 10:41
A CO DOBREGO ZROBILI OBECNI WŁODARZE? WSZYSTKO CO JEST W TRAKCIE ROBÓT JEST OPÓŹNIONE, A JEŚLI JUŻ WYKONANO TO JEST TO FUSZERA OGROMNA. CO TU DUŻO GADAĆ, ZAWIŁA ŹLE RZADZI I JUŻ.
~123 27-03-2012 11:01
JEZELI PRZETARG NA ROBOTE WYGRYWA FIRMA,KTÓRA NIE MA NAWET MŁOTKA,A POTEM SZUKA PODWYKONAWCE A TEN NASTEPNEGO ITD.TO TEN OSTATNI ROBI ZA GROSZE LUB NIKT SIE NIE CHCE PODJAC WYKONANIA I PRACE TRWAJA I TRWAJA .PROSTY PRZYKŁAD KAMIENIC PRZY UL.DRZYMAŁY!!!JESLI SIE OFERUJE 50ZŁ OD METRA ZA ODNOWE OD PODSTAW TYNKOW ORAZ OZDÓB TO TAK DLA PRZYKŁADU ZA METR DOCIEPLENIA OFERUJA PODOBNIE.ZA TE PIENIADZE NAWET NIE DA SIE ZAPŁACIC ZUSU PRACOWNIKOWI,PODATKU ITD,WIEC SZARA STREFA ROZWIJA SIE BARDZO DOBRZE!!!
~pytacz 27-03-2012 11:07
Co na to Zofia Czernow?
~drenaz 27-03-2012 11:13
o co chodzi z tym drenazem cieplic? rury za nisko? kto pisal ze prokuratura sprawdza? to pewne?
~Rex 27-03-2012 11:15
TAK DLA REFERENDUM już mam słownie kilka tysięcy podpisów. Co oznacza że... NIE CHCEMY TYCH NIEROBÓW KOMUNISTÓW!!!!!!!
~Frankis 27-03-2012 11:18
A NA OBWODNICY można tego samego się spodziewać że nie oddadzą w to porę mimo że zimy jakiej takiej nie było. Teraz tam zaglądam niemal codziennie spacerkiem i od wiaduktu do sudeckiej pracuje 5 osób na krzyż przy takim tempie robót będzie to kolejna wpadka włodarzy. Ale z tego co widzę oni się niczym nie przejmują.....
~iso2001 27-03-2012 11:19
oo prosze moderatornia puściła cuś o zosiii czernow !!!! gratulacje za odwage ! niech żyje cenzura
~ 27-03-2012 11:19
zaorać to miasto i posadzić ziemniaki. i tak nic tu nie ma...
~WSM 27-03-2012 12:00
Jak dotychczas to stadion to strzał w kolano. Po co stadion skoro nie gościmy jakiejś reprezentacji??? Dla kopaczy z 4 ligi ??? Ciekawe czy te pieniądze które zatopili w błocie stadionu będą jakoś wykorzystane.
~Zosia44 27-03-2012 12:02
A można był zamiast term postawic biedronke? Mozna było juz by stała i oko cieszyła.A i ludzie mieli by \"prace\"
~ 27-03-2012 12:04
Tyle ile lat ma miasto tyle biedronek !! Ludziska co o tym myslicie?
~ryszardo 27-03-2012 12:11
Brak mi słów. Rządzący miastem i krajem rozczarowali mnie. Jest mi z tego powodu okropnie przykro a rośnie we mnie złość!!!
~bumcyk 27-03-2012 12:34
Jakie władze wybraliście takie macie.
~xyzzz 27-03-2012 13:41
Park Zdrojowy.... porażka. Kostka zamiast równego podłoża - widziałem osobę niepełnosprawą na wózku, która nie wyglądała na szczęśliwą poruszając się po niej(a podobno to główny ,,target'' parku), dodatkowo główny trakt z ścieżkami po bokach a ziemią po środku??? ciężko się minąć w jakiś sensowny sposób, chyba że chodzić środkiem... Reszta parku wysypana drobnoziarnistym tłuczniem - to może i 100 lat temu było ok., ale teraz wygląda jak ciągły teren budowy.... a po przejściu buty do gruntownego czyszczenia..... ech, szkoda słów.
~AJ 27-03-2012 14:09
Nie nakręcajta się tak,to nic nie da.
~xyzI 27-03-2012 14:11
Tak wybraliście to teraz macie. Mówiło się, że kolej miejska w Jeleniej Górze nie powstanie, a Wy uwierzyliście w te bajeczki...
~Myślałem... 27-03-2012 14:46
Myślałem, że dużo Biedron, to dobrze, bo można blisko w jednym miejscu dużo tanio kupić, zamiast przez całe miasto zasuwać do jakiegoś Tesco... Myślałem też, że Biedronki buduje jakiś gościu z Portugalii, a się okazuje, że to prezydent miasta... Czego to człowiek nie dowie się z gazety?? Żeby tu jeszcze moderatorek jakiś był z mózgiem i wpuszczał na forum wpisy, które faktycznie coś mówią, a nie są bełkotem bez treści, to i nawet z forum by się człowiek czegoś dowiedział.
~niecierpliwy 27-03-2012 14:47
Ciągle czekam na: aquapark, SKM, park technologiczny
~cotampanie 27-03-2012 14:52
Może by tak pan Wiklik poinformował jakie są decyzje prezydenta w sprawie dyrektorów szkół 8 i 11?
~jelonkaaaaaa 27-03-2012 15:02
Jelonka nadal polityczna - walka z prezydentem ;D śmiech na sali...
~ 27-03-2012 15:02
juz widok zmientolonej twarzy Zawily niechlujnosc w ubiorze swiadczy ze ten czlowiek nie dba o siebie wiec nie zadba o miasto , on ma lenia we krwi, nawet dyscypliny wobec siebie nie umie trzymac, wąsy przykrywka lenistwa obzarstwa i gnusnosci , jego zona nie lepiej wyglada, i tacy nas reprezentuja- smiechu warte
~Zojka 27-03-2012 15:06
Robert Prystrom na prezydenta! Rozgoni ta bandę nieudaczników. Jedyny facet, który może zmienić miasto!!!
~rebarbar 27-03-2012 15:27
Naczelnik Wydziału Inwestycji i Zam Publicznych odpowiedzialny za wspomniane w artykule inwestycje Pani Morosława Dzika za elegancko spartaczone działania w nagrodę zostaje vice prez. miasta. Oto jakie mamy kompetencyjne władze. REFERENDUM !!! I wywalić ich na zbity pysk bo to jest kpina a nie władza.
goscniedzielny 27-03-2012 15:44
No dobrze, jest jasnym że rada do odstrzału wraz z prezydentem, jeśli referendum się odbędzie, mój głos za odwołaniem już jest, ale co zamiast? chętnie zapoznam się z propozycjami do rady i na prezydenta... Prystroma już znam i nie zamierzam wiedzy o nim pogłębiać. Więc kogo do rady?
~ 27-03-2012 16:02
A na końcowym przystanku linii nr 1 (ul. Orzeszkowej) jeden chlew. Jak p. Łużniak był wice, to panował tam porządek.
~Ewa 27-03-2012 16:08
CHCECIE ZMIAN? TO DOPUŚĆCIE DO WŁADZY WIĘCEJ MŁODYCH I WYKSZTAŁCONYCH. ONI WIEDZĄ CZEGO TEMU MIASTU BRAK. NIE SĄ ZAGMATWANI W PARTYJNE UKŁADZIKI I PRZYSŁUGI. MAJĄ ŚWIADOMOŚĆ TEGO,ŻE I WAŁBRZYCH I LEGNICA STOJĄ DUŻO WYŻEJ EKONOMICZNIE I GOSPODARCZO OD TEGO GRAJDOŁKA WŠRÓD GÓR. TRZEBA GONIĆ KONKURENCJĘ. ZA CHWILĘ ZOSTANĄ TU SAME BIEDRONKI, ZAKŁADY POGRZEBOWE I PROTETYCY BO "GERIATRIA" BĘDZIE TU JEDYNĄ GRUPĄ KONSUMENTÓW. SAMA MAM 31 LAT I NIE WRÓCĘ DO JG DOPÓKI U WŁADZY SĄ TE SAME NIEKOMPETENTNE SZELMY. BĘDĘ ODPROWADZAĆ PODATKI W INNYM MIEŚCIE, W KTÓRYM PRACUJĘ I W KTÓRYM PO POŁUDNIU NIE BOJĘ SIĘ PRZEJŚĆ GŁÓWNYM DEPTAKIEM W OBAWIE O NAPAD. JELENIA GÓRA STRACIŁA W OCZACH MŁODYCH WSZYSTKIE WALORY. DO TEGO TUTEJSZE UCZELNIE TO DNO!
~GośćJG 27-03-2012 17:47
do Ewa, co do uczelni nie do końca się zgodzę ale co do reszty niestety masz rację. Ale kto jest winien ? Przy wyborach było sporo młodych, prężnych kandydatów i kandydatek ale wybiera się stare towarzystwo i póki ludzie będą bali się zmian to rządzić Jelenią Górą będą te same twarze, może pod szyldami innych partii politycznych ale ciągle te same. Sytuacja powtarza się co wybory, najpierw narzeka się na obecnie rządzących, wybiera się ich ponownie i znowu narzeka no ale jak w takim przypadku ma być inaczej ? Ludzie obudźcie się i na następnych wyborach wybierzcie nowe twarze ! Gorzej już być nie może !
~ 27-03-2012 18:23
Miastem rządzą Ci co mają dużo pieniędzy mrzonką ,aby ktoś spoza tego towarzystwa dostał się do ratusza.
~ander 27-03-2012 18:40
angela czy napiszesz kiedyś coś pozytywnego o jeleniej a tylko szukasz burd własne miasto się chwali i mówi jak tu fajnie
~..piotr 27-03-2012 19:07
przetarg zawsze wygrywa firma krzak bez doświadczenia,zaplecza ,ludzi ale ze znajomościami potem taka firma bierze podwykonawców wykonują jakiś etap prac firma krzak zgarnia zaliczkę nie płaci podwykonawcom ci odchodzą a firma krzak szuka następnych f...rów kolejny etap kolejna zaliczka i tak się kręci bo kto ich skontroluje rozliczy kumple którzy im tą robotę nagrali
~antonio 27-03-2012 19:27
TO CZERWONA DOLINA JAK SIĘ NIE WYRZUCI STARYCH KOMUCHÓW OD WŁADZY TO NIGDY JELENIA SIĘ NIE DŹWIGNIE INWESTYCJE WARTE TYSIĄCE POCHŁANIAJĄ MILIONY MAMY FONTANNĘ NA WOLNOŚCI O WARTOŚCI AQUA PARKU I PARK ZDROJOWY DO KTÓREGO BEZ GNOJAKÓW NIE MA CO WCHODZIĆ ALE TAK SIĘ PRZYJEŁO ŻE W KWOTACH INWESTYCJI NA TABLICACH KWOTA MNIEJSZA TO RZECZYWISTA WARTOŚĆ WYKONANEJ PRACY A TA WIĘKSZA JEST BYŁA I BĘDZIE PRZEWIDZIANA NA ŁAPÓWKI LUB JAK KTOŚ WOLI NAGRODY I OZNAKI WDZIĘCZNOŚCI .
~ktośtam cos 27-03-2012 20:11
widze , ze każdy pisze o tym aqua parku z wodami termalnymi ale nikt nie patrzy jakie to małe bedzie?? co z tego ze wybudujato i tak max 100 osób wejdzie i wszyscy beda pierdzieli do jednego basenu??zastanawiał sie ktos nad tym??po co na taki badziew???jak budowac , to coś duzego a nie to co tam sie dzieje...nie jedna firma już tam popłyneła na tych Termach
~GośćJG 27-03-2012 21:53
do ktośtam cos.. Widziałeś tego typu obiekty w Polsce ? Są też takiej wielkości i nikt nie narzeka ale oczywiście niedawno jeleniogórzanie płakali, żeby choć jeden tyci basenik im zbudować. Budują cały kompleks rozrywki o powierzchni lustra wody całkiem niezgorszej to i tak im źle !Szlag mnie trafia jak czytam wypociny wiecznych pesymistów i narzekaczy ! Skoro tu tak źle a gdzie indziej rewelacja to ja się pytam - po co tu mieszkacie ?
~wonski1973 28-03-2012 2:03
DO GOŚĆJG JUŻ NIE DŁUGO, JEST NAS CORAZ MNIEJ Z KAŻDYM MIESIĄCEM...............
~Iwet 28-03-2012 5:55
Czytając te komentarze , można zauważyć wielu kandydatów na doradców czy rajców w Radzie Miasta następnej kadencji. Ale czy ktoś z was choć raz uczestniczył w Sesji i przyjrzał się , jak o wiele spraw się walczy. Tam też są mądrzy ludzie. Mamy prawo do wolności słowa, ale nikt nie ma prawa do obrażania kogokolwiek.Pytam wprost tych , co tak się wymądrzają - czy byłbyś lepszy od tych co byli i co są teraz ????????? Nie wierzę . Żądasz porządków , ale sam bałaganisz !!
~ 28-03-2012 9:12
Do inwet, a co jak nie bałagani:) To się logiki nie tryzma tak jak teza że wszyscy Polacy to antysemici, pijaki czy malkontenci. Otóż nie wszyscy, a władza jest na cenzurowanym, bo pchała się na piedestał, a na piedestale każdy jest oceniany i ludzie mają do tego prawo, zwłaszcza,że robią z tego miasta coś okropnego, nawet tłumaczenia nazwiska prezydenta nie umieją normalnego dać na stronę oficjalna miasta, a co dopiero jak chodzi o bardziej ,że tak powiem ZZZZawiłe sprawy:)
~Olo 4-04-2012 6:11
Zośka ? Zośka latała na lotnisku !
~kajakarz 4-04-2012 12:46
Do : Iwet TAK byłbym lepszy. Na przykład - nie wydałbym przeszło 40.000.000 (słownie: czterdziestu milionów) PLN z kasy miasta na drogę do hotelu i to z po za miasta; - obsadziłbym stanowisko dyrektora książnicy - Nie marnowałbym kolejnych milionów na remont muzeum do którego nikt nie chodzi (zamknięte było chyba rok a i tak nikt tego nie zauważył) itd. Nie tylko ja byłbym lepszy. Tak naprawdę o gorszych trudno. Niestety głównie tacy na stołki się wpychają
~PL 6-04-2012 16:41
Jestem ciekaw jakie kary i ile przewiduje umowa z wykonawcą term za niedotrzymanie terminu zakończenia robót. Gdzie można tą umowę zobaczyć?
~Szary gość 10-04-2012 12:51
poczytajcie w spokoju wasze wypociny , zerknijcie w lustro i wymiotujcie swa głupote do woli- żenada
~miszkolc 22-06-2012 15:29
Ja bym wyp......ił na zbity pysk całą radę miejską, darmozjadów i nierobów i wybrał zupełnie nowych, młodych i ambitnych. Bo to co się teraz dzieje to jest zwykłe sku......stwo...
~znawca term 1-08-2012 17:05
miasto juz firmie timwal zapłaciło 5 mln wiecej a zapłaci duzo wiecej cwaniaki z warszawy wycyckaja ich bez mydła termy w tym roku nie powstana
~ 26-10-2012 11:09
Oto przykład cechy narodowej polaków-chciwości.Przed upadkiem komunizmu w tym kraju,na takich mówiono-złodzieje,obecnie -cwaniaki.Tam gdzie sa cudze pieniadze,zawsze sie cwaniaki do ich rozdawania i przyjmowania znajda.Zawsze tak było,jest i będzie.Tak ładnie mówia po polsku,a wydaje sie jednym i drugim jakby zyli w obcym państwie i za to nalezy sie im rekompensata.

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group