Środa, 8 lutego
Imieniny: Ireny, Jana, Sebastiana
Czytających: 3498
Zalogowanych: 1
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Miała zarobić, a straciła 200 tysięcy złotych

Wtorek, 21 września 2021, 11:25
Autor: 112
Jelenia Góra: Miała zarobić, a straciła 200 tysięcy złotych
Fot. Archiwum
Do Wydziału do walki z Przestępczością Gospodarczą Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze zgłosiła się jeleniogórzanka, która złożyła zawiadomienie o oszustwie na jej szkodę, w wyniku którego straciła 200 tysięcy złotych i usiłowaniu oszustwa na kolejne 200 tysięcy złotych.

Kobieta na jednym z portali społecznościowych zauważyła ofertę o możliwości zarobienia pieniędzy poprzez inwestycję pieniędzy za pośrednictwem giełdy internetowej. Kobieta wpisała swój numer telefonu i jeszcze tego samego dnia zadzwonił do niej mężczyzna, który podał się za informatyka.

Pokrzywdzona z jego pomocą zainstalowała na swoim komputerze program Any desk, a następnie przejął on kontrolę nad jej komputerem i zainstalował program służący do gry na giełdzie. Poinformował ją, że teraz powinna wpłacić 50 tysięcy złotych, aby móc inwestować. Po zakończonej rozmowie z rzekomym informatykiem zadzwonił kolejny mężczyzna , który poinformował ją, że te 50 tysięcy złotych, to za mało, aby móc grać na giełdzie i powinna wpłacić więcej. Tym sposobem kobieta straciła 200 tysięcy złotych oraz mogła stracić kolejne 200 tysięcy złotych, gdyby nie udało pieniędzy zablokować.

Policja jeleniogórska apeluje o ostrożność, nie wchodzenie w linki, które zachęcają do inwestycji i w szybkim czasie osiągnięcie dużych zysków. Policja przestrzega przed instalowaniem programu AnyDesk, za pomocą którego oszuści przejmują kontrolę nad naszymi mobilnymi urządzeniami. Nie należy nikomu udostępniać danych do logowania w bankowości elektronicznej i mobilnej; nie należy udostępniać danych poufnych dotyczących kart płatniczych ani przesyłać skanów swojego dowodu osobistego. Firmy te ogłaszają swoje usługi za pomocą reklam w mediach społecznościowych, serwisach internetowych oraz aplikacjach mobilnych. Związek Banków Polskich rekomenduje sprawdzenie listy alertów Komisji Nadzoru Finansowego, gdzie publikowane są informacje o nieuczciwych podmiotach.

Twoja reakcja na artykuł?

3
9%
Cieszy
21
64%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
2
6%
Złości
7
21%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (10)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
430
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
39%
Nie najlepiej
10%
Wciąż fatalnie
28%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group