Czytających: 13771

Kunice: Mewa Kunice rozbiła Karkonosze

Sobota, 20 sierpnia 2022, 12:55
Aktualizacja: 12:57
W starciu dwóch zespołów, które na inaugurację pokonały swoich rywali 5:1, zdecydowanie lepsza była Mewa Kunice. Ekipa z okolic Legnicy rozbiła Karkonosze Jelenia Góra 5:0, choć warto zaznaczyć, że dwukrotnie biało-niebieskich ratował Wojciech Fościak, broniąc rzuty karne.

W 1. kolejce 4. ligi Mewa wygrała w Gryfowie Śląskim 5:1. Tym samym rezultatem zakończyło się spotkanie Karkonoszy z BKS-em Bolesławiec. W 2. kolejce można było zweryfikować kto na początku sezonu jest w lepszej formie. Już w 14. minucie Wojciech Fościak uratował biało-niebieskich przed stratą bramki, bowiem obronił rzut karny wykonywany przez Kaczmarka. W 27. minucie gospodarze jednak objęli prowadzenie, ale do przerwy więcej goli nie było.

Zaraz po zmianie stron Mewa podwyższyła na 2:0, a w 55. minucie ponownie Fościak obronił rzut karny - tym razem swoich sił z 11 metrów próbował Wyżga. Kolejne bramki dla ekipy z Kunic padały w 60., 65. i 87. minucie. Ostatecznie skończyło się pogromem - 5:0.

Mewa Kunice - Karkonosze Jelenia Góra 5:0 (1:0)