Środa, 29 czerwca
Imieniny: Piotra, Pawła
Czytających: 4389
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Meta Wielkiego Wędrowania!

Niedziela, 7 lipca 2019, 12:07
Aktualizacja: Poniedziałek, 8 lipca 2019, 12:59
Autor: Przemek Kaczałko
Region: Meta Wielkiego Wędrowania!
Fot. Przemek Kaczałko
Uczestnicy IX edycji Wielkiego Wędrowania z Gildią Przewodników Sudeckich dotarli do finału, czyli na Zamek Wleń. Spośród 76 startujących z Placu Ratuszowego, na metę po 100 km marszu doszło około 30 osób, ale warto zaznaczyć, że każdy z uczestników pokonał dystans na miarę swoich możliwości i może czuć się zwycięzcą.

IX Wielkie Wędrowanie tradycyjnie wystartowało z Placu Ratuszowego w Jeleniej Górze. Około godziny 18:20 grupa niemal 80 osób wyruszyła przez Perłę Zachodu do Wieży Książęcej w Siedlęcinie, gdzie lider Gildii Przewodników Sudeckich oprowadził uczestników po wyjątkowym zabytku.

Następnie miłośnicy pieszych wycieczek udali się przez Rybnicę do Starej Kamienicy, gdzie po zmroku dowiedzieli się o ratowaniu tamtejszego zamku. Nocny marsz przez Małą Kamienicę, Chromiec prowadził do pierwszego postoju z ciepłym posiłkiem, który zlokalizowano w Ośrodku Edukacji Ekologicznej "Jeleniówka".

Około godziny 1:30 wędrowcy wyruszyli na Rozdroże Izerskie (między Szklarską Porębą a Świeradowem), gdzie zawitali tuż przed świtem, a następnie udali się przez Sępią Górę (nie wchodząc na sam szczyt) i Gierczyn do Mirska. Tam na terenie stadionu miejskiego był drugi postój, a tym samym półmetek.

Do tego momentu braliśmy czynny udział w marszu i stąd galeria zdjęć z ponad 50-kilometrowego odcinka. Dalej trasa wiodła przez Gryfów Śląski, Lwówek Śląski, a trzeci postój był w Dworku, po czym przyszedł czas na ostatni etap - do Zamku Wleń. Tam, finalistów przywitano utworem "We are the champion" grupy Queen i rozpoczęła się biesiada.

Wśród uczestników byli miłośnicy pieszych wędrówek po górach, w tym doświadczeni w takich imprezach, jak Przejście Dookoła Kotliny Jeleniogórskiej czy biegacze z górskich maratonów. Wszystkich łączy pasja do gór i ciekawostek z regionu!

Twoja reakcja na artykuł?

12
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group