Środa, 18 maja
Imieniny: Aleksandry, Feliksa
Czytających: 5258
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Meta dla Langa

Piątek, 10 marca 2006, 0:00
Aktualizacja: Piątek, 10 marca 2006, 21:47
Autor: Konrad
Kotlina Jeleniogórska: Meta dla Langa
Fot. Konrad
Trzyletnią umowę o organizacji ostatnich etapów najsłynniejszego polskiego wyścigu kolarskiego podpisano w piątek w ratuszu. Umowę parafowali, Czesław Lang w imieniu organizatora LangTeam oraz prezydent Jeleniej Góry, Józef Kusiak.

Piąty, szósty i ostatni, siódmy etap Tour de Pologne przez najbliższe trzy lata będą odbywać się w Jeleniej Górze i w Kotlinie Jeleniogórskiej. Za to miasto zapłaci organizatorom 150 tysięcy złotych oraz poniesie koszty organizacji mety przy alei Jana Pawła II w dniu 10 września tego roku. Przygotuje start do ostatniego siódmego etapu jazdy na czas, z placu Ratuszowego do Karpacza.

– Ta umowa daje Jeleniej Górze trzy lata promocji w Telewizji Polskiej oraz za granicami kraju, gdyż prawami do transmisji wyścigu zainteresowane są zachodnie telewizje – powiedział po podpisaniu umowy prezydent Kusiak. Prezydent mówił też, że negocjacje z przedstawicielami LangTeam były bardzo twarde, ale z zawartego kompromisu zadowolone są obydwie strony.

– Cieszymy się, że możemy przez kolejne lata przyjeżdżać do Jeleniej Góry – zapewniał Czesław Lang. – Szkoda tylko, że niektóre gminy nie chcą podjąć wysiłku, aby dzięki Tour de Pologne zaprezentować się w telewizji.

Wśród gmin, które zignorowały propozycje LangTeam'u wymieniano, między innymi, samorządowców z Podgórzyna, przez który będą jechać kolarze. Premia specjalna i nawet niewielka nagroda, zorganizowane grupy kibiców dałyby powód do kilkuminutowej prezentacji walorów gminy.
Z przyjęcia kolarzy zrezygnowała Szklarska Poręba.

Wiadomo za to, że od 10 do 12 września, jeleniogórzanie, których kolarstwo nie interesuje, będą mieli trudne dni. Czekają ich zablokowane ulice, tłumy kibiców i tysiące rozochoconych kolarzy amatorów.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (3) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group