Środa, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 9041
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARKONOSZE: Memoriałem im. Waldemara Siemiaszki powitamy wiosnę

Czwartek, 19 marca 2009, 15:14
Aktualizacja: 20:57
Autor: ahawer
KARKONOSZE: Memoriałem im. Waldemara Siemiaszki powitamy wiosnę
Już w najbliższy weekend zapraszamy na zawody skiturowe – Memoriał Waldemara Siemaszki – początek 21.03.2009 o godzinie 10.00.
Zakończenie późnym popołudniem. Zawody s corocznie rozgrywane w marcu, w rejonie kota Wielkiego i Małego Stawu i Śnieżki.

W tym roku zawodników podzielono na 3 kategorie:
- zawodowców,
- amatorów
- początkujących amatorów-, czyli kategoria rekreacyjna.

Dla ostatniej kategorii przygotowaliśmy trasa krótka, łatwa i przyjemna:
- start z Samotni, przejęcie do Strzechy Akademickiej, nad Kotłami, powrót przez Polana Bronka Czecha.
Każdy da radę!

Trochę historii.
Pomysł zawodów powstał w latach 80. Początkowo były to zawody trans graniczne - Karpacz - Spindlerovy Młyn, organizowane przez Karkonoską Grupę GOPR.
W latach 90 powstały dwie odrębne imprezy Memoriał Siemaszki i Memoriał Zapletaly. W 2003 roku do współorganizacji zawodów przyłączyła się Szkoła Górska, a w 2005 roku zawody zostały włączone do Pucharu Polski w Iks alpinizmie. Obecnie zawody są dostępne także dla amatorów startujących w klasie otwartej. Dzięki temu stają się powoli imprezą masową.
Skituring jest bardzo popularną odmianą narciarstwa na świecie. To połączenie nart zjazdowych z biegowymi, skutecznie łączy zalety obu form narciarskich umożliwiający wędrówki w różnych formach terenowych z komfortowymi zjazdami. Technika poruszania się na nartach skiturowych pozwala dotrze praktycznie wszędzie, dzięki temu można zobaczyć więcej i lepiej, nie mówiąc już o oszczędności czasu związanej z szybkości ą poruszania się w porównaniu z rakietami czy pieszo. Skiturowcy są niezależni od wyciągów, docierają do miejsc niedostępnych dla zwykłych turystów, mają bliższy kontakt z przyrodą i pięknymi krajobrazami. A jaka radość z jazdy w puchu, po nieprzetartym śniegu! Jazda na skiturach daje poczucie wolności. Część ludzi, która spróbowali tej formy rekreacji, już przy niej zostaje rezygnując z narciarstwa "wyciągowego". W Polsce zdobywa coraz więcej entuzjastów.
Więcej informacji na stronie www.Memorial.Szkolagorska.Com

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group