Piątek, 25 czerwca
Imieniny: Doroty, Łucji
Czytających: 3688
Zalogowanych: 2
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

KARPACZ: Mega–jaja w wielkanocnych barwach

Piątek, 25 marca 2011, 8:13
Aktualizacja: 8:14
Autor: Agrafka
KARPACZ: Mega–jaja w wielkanocnych barwach
Fot. Agrafka
Choć do Wielkanocy pozostał niespełna miesiąc, klimat tych świąt można było poczuć już wczoraj w Karpaczu, gdzie w Niepublicznej Szkole Podstawowej 707 odbyły się warsztaty plastyczne pod nazwą „Wielkie malowanie jaj w 707”, podczas których uczniowie tworzyły pisanki w różnych technikach.

– Każdy zatrzymywał się na jednym z pięciu stanowisk, by stworzyć swoje dzieło wielkanocne. Przy stanowisku numer 1 dzieci oklejają wydmuszki klejem z brokatem, wytłoczkami z ozdobnych dziurkaczy, malują patyczkami i pędzelkami. Na drugim stanowisku uczniowie mieli do dyspozycji balony oklejone gazetą z klejem, które tworzyły świetny materiał do wyklejania wstążkami, bibułką, czy też malowania gąbką – powiedziała Marzena Gąszczyk, dyrektor Niepublicznej Szkoły Podstawowej numer 707.

Trzecie stanowisko składało się z jaj ze styropianu, które – po pomalowaniu – zdobione były przyklejaną warstwą z serwetki z motywami kwiecistymi i zwierzęcym. Naklejone wzory pokrywa się na koniec lakierem i tak powstają wspaniałe pisanki. Na kolejnym ze stanowisk można było nauczyć się robienia witraży. Na kolorowej kartce papieru w kształcie jaja wyklejane były m.in. formy przypominające skorupki jaja dinozaura. Ostatnie ze stanowisk stworzone było z ogromnego papierowego jaja, podzielonego na kratkę, w której każdy z uczniów malował swoje własne skojarzenie dotyczące Świąt Wielkanocnych lub wiosny.

Prace uczniów nie tylko będą zdobiły szkołę, ale również wezmą udział w konkursie plastycznym zorganizowanym przez Miejski Dom Kultury „Muflon” w Sobieszowie, który dotyczy właśnie tematyki Świąt Wielkanocnych.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group