Niedziela, 4 czerwca
Imieniny: Franciszka, Karola
Czytających: 10336
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone

Czwartek, 31 grudnia 2015, 13:03
Aktualizacja: Piątek, 1 stycznia 2016, 8:13
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Medale za długoletnie pożycie małżeńskie wręczone
Fot. Przemek Kaczałko
Pięć kolejnych par jeleniogórzan zostało odznaczonych przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej za długoletnie pożycie małżeńskie. Wyróżnieni odebrali z rąk prezydenta Jeleniej Góry medale przyznawane przez głowę państwa na wniosek zainteresowanych, którzy mają staż co najmniej 50–letni.

Jak przyznali państwo Markowscy, którzy niemal 52 lata temu wzięli ślub w Kościele pw. św. Erazma i Pankracego oraz w Urzędzie Stanu Cywilnego w Jeleniej Górze – w czasach obecnych młodzi małżonkowie nie potrafią ze sobą rozmawiać, tylko uciekają od problemów. - Ci młodzi ludzie nie potrafią usiąść do stołu, zastanowić się jak problem rozwiązać, tylko unikają tych problemów. Rozstają się dla własnej wygody, przemawia za tym egoizm – oceniła pani Teresa Markowska, która 35 lat przepracowała w zawodzie nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 13. - Najbardziej cierpią na tym dzieci. Nie wiemy co tkwi w ich psychice, jak one to przeżywają, bo często nie ujawniają swoich uczuć, ale wiem, że to jest wielki problem dla dziecka, kiedy jest kartą przetargową dla rodziców: raz tu, raz tam. Rodzic często buntuje dziecko przeciwko drugiemu z rodziców i to się odbija na psychice dziecka, jego zachowaniu i ocenach w szkole – dodała pani Teresa.

- Jak uczyłem się w szkole we Wrocławiu, to przyjeżdżałem tutaj na kolonie letnie i zimowiska, a w 1956 r. dostałem nakaz pracy po skończeniu Technikum Łączności – wspomina pan Władysław, który wraz z żoną ma jedną córkę oraz 18-letniego wnuka. - Jesteśmy zakochani w Jeleniej Górze i okolicach – przyznają państwo Markowscy, którzy przybyli do stolicy Karkonoszy z rodzicami w 1949 roku, a pochodzą z terenów wschodnich.

Medale otrzymali ponadto: Zofia i Stanisław Hawłasowie, Henryka i Kazimierz Kędzierscy, Czesława i Norbert Rzezikowie oraz Janina i Franciszek Zamojscy.

Czytaj również

Komentarze (13)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy szkoły chronią przed rówieśniczą przemocą, zapewniając uczniom bezpieczeństwo w tym względzie?

Oddanych
głosów
847
Tak
10%
Nie
84%
Nie wiem
5%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group