Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8474
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Medale dla strażników

Sobota, 11 stycznia 2020, 6:01
Aktualizacja: Wtorek, 14 stycznia 2020, 13:44
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Medale dla strażników
Fot. Przemek Kaczałko
Medale przyznawane przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej dla jeleniogórskich strażników miejskich, podsumowanie i podziękowania za XIX edycję akcji "Zostań z nami Świętym Mikołajem" – to najważniejsze elementy piątkowego (10.01) spotkania, które odbyło się w Hotelu Mercure w Jeleniej Górze.

W spotkaniu uczestniczył wojewoda dolnośląski Jarosław Obremski, który w imieniu Prezydenta RP wręczył siedmiu funkcjonariuszom medale złote, a czterem srebrne.

Medalem Złotym za Długoletnią Służbę zostali odznaczeni: st. insp. Zbigniew Biernacki, st. insp. Jacek Dziedziński, , st. insp. Paweł Holek, mł. insp. Krzysztof Krzyśków, st. spec. Robert Łącki, mł. insp. Ireneusz Węgrzyn oraz st. insp. Roman Ziętalak. Z kolei medale srebrne otrzymali: mł. spec. Daniel Chęć, st. spec. Robert Kałużny, st. insp. Rafał Koko oraz st. insp. Sławomir Zakrocki. Medale są przyznawane na wniosek wojewody.

To bardzo ważne odznaczenie. Nie spodziewałem się, że doczekam takiej chwili. To takie podsumowanie dotychczasowej pracy - wyznał Zbigniew Biernacki, który w Straży Miejskiej służy od ponad 25 lat. - Każdy dzień pracy jest inny. Spotykamy ciekawych ludzi, ale bywają też trudniejsze momenty. Można to określić jako misję - dodał jeden z odznaczonych.
Warto było, dlatego jestem dalej w tej jednostce i myślę, że będę tu pracować do emerytury, jeśli będzie istniała - powiedział Rafał Koko, który również ma za sobą 25-letni staż pracy w Straży Miejskiej. - Dla mnie to jest misja. Spełniam swoje młodzieńcze marzenia pracy w mundurze i pomocy dla ludzi. Odznaczenie to dla mnie docenienie dotychczasowej pracy - wyznał R. Koko.

Jak podkreślił prezydent Jeleniej Góry Jerzy Łużniak, Straż Miejska jest niezwykle ważna w życiu miasta.

Ludzie, którzy nie znają codziennej pracy Straży Miejskiej, mogą jej nie doceniać. Nie wyobrażam sobie miasta bez Straży Miejskiej. To wspomaganie policji, akcje edukacyjne i wiele innych działań - mówił Jerzy Łużniak, który zapewnia, że strażnicy dostaną podwyżki płac.
Takiej uroczystości jeszcze w Jeleniej Górze nie mieliśmy - do tej pory funkcjonariusze odbierali medale we Wrocławiu - podkreślił Piotr Wałczyk, komendant SM.

Ważnym elementem spotkania było podsumowanie XIX edycji akcji "Zostań z nami Świętym Mikołajem".

Jest z nami dużo wolontariuszy, sponsorów - to bardzo ważna akcja, którą zamierzamy kontynuować jak najdłużej - mówili strażnicy.

Tradycyjnie, największe podziękowanie za sprawianie radości dzieciom odebrali Grzegorz Rybarczyk ze Straży Miejskiej i Beata Sosulska-Baran z Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze, którzy przy wsparciu wielu osób, firm i instytucji - mogli obdarować najmłodszych prezentami, ale też organizować szereg imprez o walorach edukacyjnych, związanych z szeroko pojętym bezpieczeństwem. Wszyscy, którzy przyczynili się do powodzenia kolejnych akcji, odebrali pamiątkowe statuetki w podziękowaniu za współpracę.

Na zakończenie, w części artystycznej wystąpił zespół Perfectum.

Twoja reakcja na artykuł?

19
53%
Cieszy
0
0%
Hahaha
1
3%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
3%
Złości
15
42%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (42)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
217
Nigdy
21%
Rzadko
42%
Czasami
24%
Często
13%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
5 lat minęło
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
 
Aktualności
Ruszają po 27 latach
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group