Piątek, 27 stycznia
Imieniny: Anieli, Jana, Jerzego
Czytających: 10360
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Mechanalia: Otwarte drzwi do zawodu

Piątek, 22 marca 2019, 15:08
Aktualizacja: Niedziela, 24 marca 2019, 6:51
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Mechanalia: Otwarte drzwi do zawodu
Fot. Przemek Kaczałko
Zespół Szkół Technicznych "Mechanik" otworzył wczoraj (21.03) swoje progi dla uczniów szkół podstawowych i klas gimnazjalnych, którzy szukają dla siebie odpowiedniego miejsca w kolejnym etapie edukacji. Podczas "Mechanaliów" można było zwiedzić nowoczesne pracownie, poznać nauczycieli i uczniów oraz przedsiębiorców, którzy współpracują z placówką przy ul. Obrońców Pokoju w Jeleniej Górze.
Przybyli goście mogli m.in. zapoznać się z aktualną ofertą szkoły w kooperacji z pracodawcami (targi), którzy dają naszym uczniom możliwość odbycia praktyk i staży w faktycznych warunkach zatrudnienia - powiedział Piotr Iwaniec, dyrektor ZST Mechanik.

W trakcie wizyty w placówce potencjalni uczniowie chętnie zwiedzali pracownie odnawialnych źródeł energii, diagnostyki samochodowej, zbrojarstwa budowlanego, elektromechaniki samochodowej, sale z drukarkami 3D i wiele innych. Nie zabrakło też szkolnego zespołu E=MC2, który zapewnił wrażenia muzyczne. Chętni próbowali swoich sił na niecodziennych rowerach oraz zwiedzali stoiska partnerów szkoły. O miłe wspomnienia kulinarne zadbali uczniowie Mechanika przy współpracy z podopiecznymi Dziennego Domu Samopomocy Caritas, który funkcjonuje w okolicy szkoły - wszyscy chętni mogli zjeść pyszną grochówkę.

Wśród gości szkoły ponadgimnazjalnej spotkaliśmy m.in. uczniów klas VII i VII Szkoły Podstawowej Nr 13 w Jeleniej Górze, która również chwali współpracę z placówką przy ul. Obrońców Pokoju.

W ramach edukacji w szkole podstawowej nasi uczniowie korzystają też ze specjalistycznych pracowni w Mechaniku - ta współpraca jest ścisła na co dzień - podkreśliła Barbara Marszałek-Szurek, dyrektorka SP 13. - Widząc te nowoczesne pracownie jestem spokojniejsza o przyszłość naszych absolwentów - przyznała dyrektorka.

Twoja reakcja na artykuł?

9
90%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
1
10%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group