Sobota, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 8168
Zalogowanych: 10
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Mdlenie na scenie i dialogi balonów

Poniedziałek, 9 sierpnia 2010, 14:01
Aktualizacja: 14:02
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Mdlenie na scenie i dialogi balonów
Fot. TEJO
Próbami do poszczególnych scen spektaklu „Jeleniosfera” rozpoczął się dziś drugi tydzień warsztatów „Lato w teatrze”, które trwają w Jeleniogórskim Centrum Kultury.

Ten etap przygotowań jest najżmudniejszy i wymagający sporej koncentracji młodzieży. Prowadzący najpierw budują scenę, a później – krok po kroku i raz za razem – dopracowują ją. Młodzi adepci powtarzają słysząc sakramentalne teatralne: „jeszcze raz”. Aż do oporu, póki wszystko wyjdzie dobrze.

Grupa Jana Kochanowskiego, która obraca się w sferze pantomimy i języka gestów, dopracowywała damsko-męską scenę. Są tu epizody popisów panów, budzących zachwyt graniczący z uwielbieniem aż do omdlenia w ekstazie. Nad trwającą około pięciu minut sceną trzeba pracować bardzo wytrwale. Instruktor mierzy czas, bo w teatrze wszystko musi być zagrane i zapięte na ostatni guzik.

Łukasz Duda pracował ze swoimi adeptami nad epizodem prologu. Ta scena przeniesie widzów w oniryczny świat snu jednej z bohaterek. Jak to w marzeniach sennych bywa – znajdzie się wiele absurdalnych sytuacji i przerysowań. Do tego – muzyka. Bardzo zabawnie zapowiada się sekwencja dialogu na… balony. Wojtek i Mateusz – jedni z uczestników LWT – „rozmawiają” wypuszczając powietrze z nadmuchanych czerwonych baloników.

Grupa taneczna Katarzyny Janekowicz – jak zwykle – z mozołem pracuje nad układem choreograficznym, który wpisze się w „Jeleniosferę”. Dużo ruchu, precyzji, rytmu i ciągłe powtarzanie poszczególnych elementów, aby na premierze, która odbędzie się już 14 sierpnia o godz. 19 w Sali JCK przy ul. Bankowej, wszystko wyszło tak, jak należy. Ciąg dalszy zajęć – jutro.

Patronami Lata w Teatrze są: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego oraz Instytut Teatralny im. Raszewskiego w Warszawie przy współpracy Miasta Jelenia Góra. Patroni medialni: Polskie Radio Program Pierwszy, miastodzieci.pl, Jelonka.com, Polska Gazeta Wrocławska, Muzyczne Radio, e-teatr.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group