Niedziela, 22 maja
Imieniny: Heleny, Julii
Czytających: 2497
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kowary: Maturzyści z Kowar pożegnali się ze szkołą

Środa, 4 maja 2016, 8:01
Aktualizacja: 8:05
Autor: Przemek Kaczałko
Kowary: Maturzyści z Kowar pożegnali się ze szkołą
Fot. Tomasz Raczyński
Rok szkolny za nimi, a już niebawem egzamin dojrzałości. Maturzyści Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema w Kowarach uroczyście pożegnali się w piątek, 29 kwietnia z młodszymi koleżankami, kolegami oraz gronem pedagogicznym.

- Byliście zespołem, który na pewno zapamiętamy i mamy nadzieję, że i wy zachowacie nas w swojej pamięci – powiedziała Krystyna Patynowska, dyrektorka kowarskiego liceum. - Chcę wierzyć, że oprócz wiedzy, wzorów i formułek nauczyliście się tolerancji, będziecie otwarci na świat, wrażliwi na krzywdę, pomożecie potrzebującym, zachowacie się stosownie do okoliczności, jak to pokazaliście na swoim pierwszym dorosłym balu i w wielu innych sytuacjach. Myślę, że dostarczyliście swoim rodzicom powodów do dumy, a my będziemy się cieszyć z waszych sukcesów wiedząc, że mamy w nim swój udział - dodała Krystyna Patynowska. Dyrektorka Liceum Ogólnokształcącego im. Stanisława Lema podkreśliła, że młodzi ludzie muszą teraz samodzielnie kształtować swoją przyszłość.

- Maturzystów żegnała również burmistrz Kowar Bożena Wiśniewska, która w swoim przemówieniu wyraziła nadzieję, że uczniowie wyjadą do dużych miast, aby zdobywać dalsze wykształcenie, a później powrócą do Kowar, do miasta, w którym się zakochała, jak przyjechała ze swojego rodzinnego Poznania.

Wśród wyróżnionych za wyniki w nauce, osiągnięcia sportowe i pracę w wolontariacie znaleźli się: Aleksandra Wiącek, Katarzyna Ogłaza, Katarzyna Kubiciel, Aneta Chouhan, Sebastian Czerwiński, Ewelina Gulak, Ewelina Hubka, Krzysztof Krzos, Iwona Lipka, Joanna Łukaszewicz, Anira Rokuszewska, Katarzyna Niestor, Maciej Silnicki, Agnieszka Korgól.

Program artystyczny przygotowała klasa 2 A LO i zespół Lemoniada.

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group