Sobota, 9 grudnia
Imieniny: Joanny, Wiesława
Czytających: 8901
Zalogowanych: 8
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Maturzyści pod Szrenicą: Powinno być dobrze!

Środa, 8 maja 2013, 7:30
Aktualizacja: Czwartek, 9 maja 2013, 7:23
Autor: Kamil Ptasiński
Region: Maturzyści pod Szrenicą: Powinno być dobrze!
Fot. Kamil Ptasiński
Wczoraj (7.05) uczniowie z Zespołu Szkół Ogólnokształcących i Mistrzostwa Sportowego im. J. I. Sztaudyngera w Szklarskiej Porębie choć nieco przestraszeni i zdenerwowani, lecz pewni swojej wiedzy przystąpili do pisania „egzaminu dojrzałości” . Połamania piór oraz powodzenia – tego zazwyczaj życzyła sobie młodzież z miasta pod Szrenicą.

I tu nie zabrakło tradycyjnych „kopniaków na szczęście”. Poza wzajemnymi życzeniami uczniowie ostatnie chwile przed wejściem na salę spędzali rozmawiając i żartując. Niektórzy w skupieniu jeszcze raz powtarzali materiał.

Wczoraj pisali egzamin z języka polskiego. Dzisiaj czeka ich matematyka, a jutro język obcy. Osoby zdające mogły do standardowego zestawu przedmiotów dobrać też dodatkowe. Biologię, geografia, wiedza o społeczeństwie czy chemia, to te dziedziny, które w tym roku będą najczęściej wybierane.

Urszula Żygało oraz Marcelina Stadnik jako dodatkowy przedmiot wybrały biologię, ponieważ chcą dostać się na Akademię Wychowania Fizycznego we Wrocławiu. Fizyka natomiast była wyborem Mikołaja Baciora, bo jej dobre zaliczenia ma otworzyć mu drzwi na Uniwersytet Wrocławski czy Politechnikę Wrocławską.

ZSOiMS w Szklarskiej Porębie jest niewielkim liceum, które posiada profil ogólny oraz sportowy. W tym roku do matury przystąpiły tu 22 osoby. Zastępca przewodniczącego szkolnego zespołu egzaminacyjnego: Maciej Dymarski jest spokojny o wyniki matur, ponieważ jego zdaniem uczniowie są świetnie przygotowani. Warto dodać, że w ubiegłym roku zdawalność wyniosła tu 100 procent. - Grono pedagogiczne dało z siebie wszystko – reszta w rękach uczniów – mówił Maciej Dymarski.

Wraz z kadrą nauczycieli życzymy wszystkim maturzystom powodzenia!

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (6)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Czy jeździsz pociągami?

Oddanych
głosów
245
Nigdy
20%
Rzadko
41%
Czasami
24%
Często
15%
 
Głos ulicy
Tatuaże – podobają się czy nie?
 
Miej świadomość
Czy warto obejrzeć film o Napoleonie?
 
Rozmowy Jelonki
Przepiękne freski w Małej Kamienicy
 
Koszykówka
Wichoś walczy z Liderem
 
112
Popalali, a policjanci ich złapali
 
Aktualności
Dzieje się w Polsce: próbował wepchnąć ich pod pociąg
 
Polityka
Radni debatują
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group