Sobota, 28 maja
Imieniny: Jaromira, Justyny
Czytających: 6860
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Kotlina Jeleniogórska: Matka w sądzie

Czwartek, 25 listopada 2004, 0:00
Aktualizacja: Poniedziałek, 23 stycznia 2006, 14:11
Autor: Radio BRW 101,1 FM
Mieszkanka Lubawki Renata P. ponownie zeznaje przed kamiennogórskim Sądem Rejonowym. Rozpoczęta wczoraj rozprawa ma ostatecznie wyjaśnić przyczyny śmierci jej dziecka. Przypomnijmy, pielęgniarka tuż po porodzie wyrzuciła noworodka do śmietnika.

Sąd Rejonowy w Kamiennej Górze skazał ją za znieważenie zwłok na 10 miesięcy pozbawienia wolności, jednocześnie uniewinnił od zarzutu narażenia dziecka na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia. Po apelacjach, jakie złożyli obrońca i prokurator, Sąd Okręgowy w Jeleniej Górze obniżył karę z 10 do 5 miesięcy. Uchylił ponadto drugą część wyroku, mówiącą o uniewinnieniu matki.

- Sprawa jest bardzo trudna, bo opinie biegłych są różne. Nie można jednoznacznie ustalić przyczyny i godziny śmierci noworodka. Nie wiadomo, czy dziecko urodziło się żywe, czy też martwe – tak decyzję Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze uzasadnił rzecznik Andrzej Wieja.

Dlatego zarzut ten ponownie jest rozpatrywany w kamiennogórski sądzie. Na ostatniej rozprawie wyjaśnienia złożyła matka, zostały uzupełnione opinie biegłych, przesłuchano część świadków.

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group