Wtorek, 7 lutego
Imieniny: Romana, Ryszarda, Romualda
Czytających: 5209
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Region: Maszynista pociągu pod wpływem narkotyków

Poniedziałek, 31 sierpnia 2020, 8:02
Aktualizacja: Środa, 2 września 2020, 6:53
Autor: WAC
Region: Maszynista pociągu pod wpływem narkotyków
Fot. KD
Funkcjonariusze policji zatrzymali 40 – letniego maszynistę Kolei Dolnośląskich, który będąc po wpływem środków odurzających zamierzał wyruszyć w trasę.

Mężczyzna miał kilka dni temu poprowadzić wieczorem skład z Wrocławia Głównego do Zgorzelca. Gdy obejmował służbę i przejechał już składem z zastawni na peron, kolejowe służby wewnętrzne przewoźnika postanowiły poddać go badaniu na obecność środków odurzających. Wezwana na miejsce policja potwierdziła podejrzenia i mężczyzna został zatrzymany. Obecnie trwa wyjaśnianie szczegółów zdarzenia.

Koleje Dolnośląskie z przykrością informują, że zidentyfikowano maszynistę, który mógł mieć kontakt ze środkami odurzającymi – informuje rzecznik prasowy KD Bartłomiej Rodak. - Przeprowadzona w następstwie kontrola potwierdziła podejrzenia. Nie został więc dopuszczony do obowiązków służbowych. Będzie również musiał opuścić szeregi KD. Z zadowoleniem stwierdzamy, że system bezpieczeństwa przewozów w KD funkcjonuje efektywnie. Ostatnie działania zakończyły się sukcesem, ale niezmiennie pilnujemy jego szczelności, dostosowując procedury do ewoluującej rzeczywistości. Dla Kolei Dolnośląskich jest to priorytet. Dzięki temu pasażerowie mogą czuć się bezpiecznie w naszych pociągach - zapewnia rzecznik.

Twoja reakcja na artykuł?

6
13%
Cieszy
8
17%
Hahaha
1
2%
Nudzi
1
2%
Smuci
6
13%
Złości
26
54%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (64)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Jak, w efekcie licznych inwestycji, jeździ się teraz po drogach Kotliny Jeleniogórskiej?

Oddanych
głosów
363
Coraz lepiej
23%
To ciągle kropla w morzu potrzeb
38%
Nie najlepiej
11%
Wciąż fatalnie
27%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group