Poniedziałek, 26 października
Imieniny: Damiana, Lucjana
Czytających: 4055
Zalogowanych: 7
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Maszerowali dla życia i rodziny

Wiadomości: Jelenia Góra
Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 3 czerwca 2014, 8:04
Autor: Mestra
Fot. Mestra
W niedzielne popołudnie (1.06) ulicami Jeleniej Góry już po raz drugi przeszedł kolorowy, ponad 200–osobowy Marsz dla Życia i Rodziny. Rodzice wraz dziećmi, rodzinami, przyjaciółmi, sąsiadami, starsi i młodsi, zaopatrzeni w kolorowy baner, balony i koszulki maszerowali, aby dać wyraz swoim poglądom, w których na pierwszym miejscu jest właśnie rodzina.

Skandując hasła („Niskie podatki dla ojca i matki”, „Chcemy rodzin z matek ojców, chcemy więcej małych brzdąców”), wsłuchując się w słowa papieża Jana Pawła II i śpiewając radosne piosenki, uczestnicy marszu przeszli spod jeleniogórskiej bazyliki do parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, gdzie w ogrodach przy kaplicy zorganizowano wspólny piknik. Patronat honorowy nad niedzielnym wydarzeniem objął prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz administrator apostolski diecezji legnickiej bp Stefan Cichy.

W tym roku w organizację marszów dla życia i rodziny zaangażowało się 120 miast w całej Polsce, a uczestnicy wydarzenia maszerowali pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota – samorząd.” – Zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Poza tym dzisiejsze wydarzenie to radosne święto, a rodzina jest wartością, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – wyjaśnia Mariusz Gierus, prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego – głównego organizatora Marszu.

– Idziemy, bo chcemy pokazać, że naszym największym szczęściem powinno być życie i rodzina, coś co jest tak bliskie każdemu człowiekowi, a co teraz tak bardzo się zafałszowuje – mówią Patrycja i Darek, którzy na marsz przyszli z 4-letnim Olafem i półroczną Michalinką. – Dlaczego publicznie nie wyrazić radości z posiadania rodziny? To bardzo pozytywna impreza – dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz

Ryba 2-06-2014 8:37
Od maszerowania dzieci sie nie rodza ;)
~katolik 2-06-2014 8:43
Czarna stonka opanowała już prawie całą działalnośc edukacyjną.
~ 2-06-2014 8:53
Niektórym to się na prawdę nudzi.
~ 2-06-2014 8:53
Tuż przy stacji warszawskiego metra siedzi kobieta. Może mieć ona równie dobrze 20, jak i 50 lat – bieda, alkohol i tanie narkotyki robią swoje. Jej włosy są w nieładzie, poplątane, jej głowa przechylona w smutku. Kobieta ta siedzi na chodniku, betonie, tuż obok niej leży torba, do której ludzie ochoczo wrzucają pieniądze. Na rękach kobiety jest małe dziecko, ma góra dwa lata. Jest ubrane w brudne ubrania. “Madonna z dzieckiem” – duża liczba przechodzących osób daje pieniądze. Są to zwykli ludzie, chcący wyrazić współczucie dla osób biednych i im pomóc. Jednak nie myślimy o drugiej stronie medalu, tej mrocznej stronie.. Mijałem żebraków miesiącami. Nie dawałem im pieniędzy wiedząc, że to sprawka gangu i pieniądze zebrane przez żebraków zostaną przekazane osobie kontrolującej ich w tej ok
~ 2-06-2014 8:54
No i świetnie, że są takie pozytywne marsze, powędrowali, pośpiewali, nikomu nie szkodzi. I dobrze!
~oboziu 2-06-2014 9:01
Ale obciach.
~gre 2-06-2014 9:41
Ci na nr 2 zdjeciu to zawsze sie pchaja na pierwszy plan !!!!!!!
~Miro60 2-06-2014 10:12
Tylko spokojnie ,bez paniki ,lekarze podpisali deklaracje a i dobrobyt wszechobecny,za rok będzie nas 50 milionów! O to bym się nie martwił ale myślę że najwyższa pora wziąć się za Gendera potwora.Ta gadzina w środkach nie przebiera a nasze biedne dziatki w szaty niestosowne ubiera!Nie możemy mieć tego w nosie,trzeba jak najszybciej złapać gada i spalić na stosie!
~ 2-06-2014 10:22
DOLNOŚLĄZAK. Rodzina - to podstawowa komórka każdego narodu. Jej prawidłowe funkcjonowanie - to element pomyślnego rozwoju państwa i społeczeństwa. To banał. Jednak nie wszystkim sprawującym władzę to jest wiadome. Prezydent - w ramach kampanii wyborczej 2014 r. - udzielać się będzie tu i ówdzie. Patronować będzie każdej - nośnej propagandowo - imprezce. A taką jest marsz, z inicjatywy wielebnych z Erazma&Pankracego. Starania prezydenta o reelekcję są godne podziwu. W zasadzie nie korzysta ze swojego politycznie skłóconego zaplecza, gdyż jeleniogórskie PO z szefem Papajem /i kolegami/ dziś jest rachitycznym tworem na słomianych nogach. Cdn.
~Muchomorek 2-06-2014 10:28
E tam, marsz. Spędzone do kupki małe, nieświadome dzieciaczki, i trochę starych beretów.
~Lord Sith 2-06-2014 10:46
Jak mają takie poglądy to niech sobie maszerują, ale czy to jednocześnie oznacza, że dbając o faktyczne dobro rodziny są za edukacją seksualną w szkole, refundowaną antykoncepcją, invitro dla tych co nie mogą mieć dzieci i aborcją dla tych co nie chcą lub nie powinni mieć dzieci?? A jeśli tego nie popierają, to czy chociaż przestaną przeszkadzać tym, którym właśnie taki światopogląd odpowiada?
~antyklerykał 2-06-2014 10:58
ale czarni tą hołotę otumanili
~panki 2-06-2014 11:08
100% tolerancji dla walczących o równość i tolerancję 0% tolerancji dla rodziny i katoli. (wyjaśnienie dla tych co myślą/piszą według modnych trendów: to jest sarkazm)
~ulka 2-06-2014 11:18
teraz juz wiadomo kto glosowal na PIS
~Jelonkowicz 2-06-2014 11:47
A ten łysy z 2 zdjęcia to nie był kiedyś kanarem w MZK?
~walus4 2-06-2014 12:00
Do antyklerykała .Hołotą to jesteś ty czerwony bąblu ,wara ci od ludzi którzy wiedzą co to znaczy rodzina bo ona jest najważniejszą częścią społeczeństwa.Jesteś niedorozwojem co wynika z twojego wpisu ,więcej szacunku dla ludzi mających prawdziwe pojęcie o normalności.Co chcesz od kapłanów, że wyzywasz ich od czarnych,może któryś z nich przyprawił ci rogi i dlatego taka w tobie złość.Gdyby głupota bolała to byś wył z bólu.
~Europejczyk 2-06-2014 13:37
A ... to, nie chce mi się pisać, przy takiej ------- -----------.
~ 2-06-2014 13:37
Cd. z godz.10:22. Dziś wszystkie partie, "kanapy" i wielebni /których postrzegam jako ugrupowanie polityczne o szczególnych przywilejach w strukturze Polski/ "wykazują" troskę o rodzinę. Jest to hipokryzja, przejawiająca się tylko w propagandowych hasłach. Tradycyjne więzi rodzinne - w okresie transformacji ustrojowej /od 1990 r./ - były systematycznie niweczone z powodu niekorzystnych dla Polaków zdarzeń gospodarczych we własnej Ojczyźnie. Zerwanie więzi rodzinnych nadal postępuje, wskutek ucieczki Polaków z kraju za pracą /rozwody, zakłócone relacje pokoleniowe nie tylko między dziećmi i rodzicami/. Nasz kraj jest rajem dla zagranicznych podmiotów gospodarczych, które korzystając z nędznie opłacanej siły roboczej, tworzą dobrobyt własnych państw i społeczeństw. DOLNOŚLĄZAK cdn
~Gienia 2-06-2014 14:06
Do walusa4- widać jaki z ciebie dobry i życzliwy katolik, haha szacunek właśnie do ludzi reprezentujesz:)) przeczytaj człowieku uważnie co napisałeś i zastanów się nad sobą, miłością i dobrem do ludzi, swoim słownictwem. Złość Twoja i jad wylewają się , oj nie chciałabym być Twoją rodziną
~siwy 2-06-2014 14:09
A kogo jest stać na zakładanie rodziny w tym bandyckim kraju...., człowiekowi samemu ledwo starcza na życie , bo robi za " psie pieniądze " , wo gule o czym oni gadają ...... patologia.
~ 2-06-2014 14:15
Cd. z 13:37. Oczywiście wszystkiemu winna "komuna" i czerwone pająki. Albo jak chce ~ walus4 "czerwone bąble". Gdyby wszelkie lewactwo wyplenić lub przynajmniej zneutralizować wtedy w Polsce rodzina mogłaby godnie zafunkcjonować. Czy "Mańkuty" w Kotlinie, zwani przez niektórych .... /tu wpisać określenie używane przez styropianowych/ mają program prorodzinny dla "Czerwonej Kotliny"? Jeśli tak to warto go odkurzyć. Prezydent Zawiła, uczestnicząc w defiladzie Erazma&Pankracego, marketingowo-politycznie wpisuje się, w przedwyborczą kampanię samorządową. Panie Prezydencie i wielebni gdzie byliście, gdy - w minionym 25leciu - polskie rodziny staczały się na dno. Wg mnie marsz-manifę zorganizowali współtwórcy upodlenia rodziny. Dziś jej "obrońcy" na użytek polityczny. Hipokryzja!!! DOLNOŚLĄZAK
~ 2-06-2014 14:40
szacunek dla ludzi a napewno bedzie zyło sie lepiej kim jestescie ze wolno wam obrazać naród
~jakitaki 2-06-2014 15:04
no to fajna impreza na Dzień Dziecka :/ zamiast zrobić coś dla dzieciaków, to ku...a jakiś marsz. brakuje przemarszów pierwszomajowych to rekompensują je sobie pierwszego czerwca ... chory kraj!
~ramo 2-06-2014 15:48
Proszę jaka zawoalowana nietolerancja: „Chcemy rodzin z matek ojców, chcemy więcej małych brzdąców”. Jesteś gejem lub lesbijką - dla ciebie nie ma miejsca w "normalnym" społeczeństwie. Rodzina - tak, nietolerancja i homofobia - nie.
~zdziwo 2-06-2014 17:12
Czyli kościół wychodzi na ulice. Za mało miejsca w świątyniach, trzeba pokazać swoją siłę w mieście. Ciągle jakieś pochody, jak nie orszak trzech króli, to pochód w niedzielę palmowa, teraz marsz .dla życia, niedługo procesja Bożego Ciała, ciekawe co jeszcze wymyślą?
~Jacek 2-06-2014 17:50
Gosiu ciesze się , że widzę Cię tak szczęśliwą i dumnie maszerującą na rzecz RODZINY. Szkoda tylko , że nie pamiętasz o swym bracie , aby się z nim rozliczyć. PS. Odwiedż czasem grób naszej mamy . Twój brat Jacek .
~abc 2-06-2014 19:07
Nawet Pani Machałek zaszczyciła swoją osobą marsz zamiast wygłaszać swoje racje w TV.Widać zdecydowanie wierszą frekwencje w udziale w marszu wśród emerytów więc raczej na brzdące nie ma co liczyć .Skończy się jak zwykle na pustych hasłach
~do ~ramo 2-06-2014 19:24
Za szybkiego skrótu myślowego użyłaś(-eś)... Chyba, że poprzez swoją wypowiedź chciałaś(-eś) powiedzieć, że chcesz rodzin z ojców, ojców albo alternatywnie - matek matek... tyle, że wtedy nie da się normalnie począć wspomnianych brzdąców :) Przecież to naturalna kolej rzeczy i biologia w czystej postaci, więc gdzie tu nietolerancja i homofobia, a gdzie normalność?
~lokal 2-06-2014 20:13
czy radny Szymański był? czy ma rodzinę ? czy ma dzieci? to dlaczego chce zajmować się naszymi sprawami ?
kazimierzp 2-06-2014 21:01
Jak to śpiewali "Starsi panowie": Rodzina, rodzina, rodzina, ach rodzina. Rodzina nie cieszy, nie cieszy, gdy jest, Lecz kiedy jej nima Samotnyś jak pies..." My akurat tego dnia byliśmy kilkadziesiąt kilometrów od Jeleniej Góry ze wszystkimi wnukami, synami, synowymi... Jesteśmy sobie potrzebni w sytuacjach trudnych, ważnych. Cieszymy się chwilami gdy nie ma zmartwień, ale jest radość z bycia razem. Oglądając zdjęcia z przemarszu na jeleniogórskich portalach widzę ludzi znajomych i obcych. Życzę im aby zawsze wśród swoich najbliższych, w rodzinie - mieli oparcie, pomoc, szczęście. Aby sami też mogli i umieli dawać innym poczucie szczęścia czy to z Bogiem na ustach, czy też tak po prostu - z miłości!
~ 2-06-2014 23:51
jakie ogrody przy kaplicy toz to plac budowy od 17 lat
~taka prawda 3-06-2014 5:12
Dzisiaj śpiewają religijne piosenki, jutro wezmą bejsbola i będą walić tych, co inaczej myślą, bo ktoś im tak każe. Hołota zawsze pozostanie hołotą. Hołota różnie się zachowuje, ale zawsze myśli tak samo, to znaczy w ogóle nie myśli.
~igr 3-06-2014 8:36
ten lysy co ma 3 dzieci taki filozof co do dzieci ,bo babcia finansuje ich utrzymanie za kombatancka emeryture !!!!przeciez on nie pracuje to gdzie by sobie mogl pozwolic na tak wielodzietna rodzine w tym kraju !!!!
~ad 3-06-2014 10:03
Po ilości negatywnych komentarzy widać kto tu jest mniejszością i kto kogo atakuje. Szkoda, że każdego ze zdjęcia personalnie - z imienia i nazwiska nie wywołacie anonimowi frustraci, pisząc co kto wie i na kogo coś ma. Żal Was tolerancyjni, oświeceni i postępowi obywatele (żeby nie powiedzieć towarzysze)...
~walus4 3-06-2014 15:40
Do Gieni nie jestem katolikiem.Jak można mieć szacunek do ludzi wyśmiewających się ludzi biorących udział w marszu pokojowym idących z dziećmi i nazywać ich hołotą, widocznie to dla Ciebie normalka gratuluję samopoczucia.Do takiego człowieka ja klerykał kobieto inaczej nie trawisz jak tylko w ten sam sposób.Widocznie temu człowiekowi pojęcie rodziny kojarzy się z nienormalnością bardzo modne u lemingów.
~Baca 8-06-2014 20:37
Oj. Odezwal się KAziuP. Tylko dlatego, jak nie ma co powiedzieć to huczy jak pusty bęben. To że internatowo złożył meldunek że był z rodzinką poza J.G.- to informacja do SLDUP - co by bez pomyłkę nie zapisali, że jest heretykiem bo poszedł na "MARSZa. 2. Jak smakowały jadla rozdawane na cmentarzu - który dla bezpieczeństwa nazwano " Ogrodami przy Kaplicy!?

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2020 Highlander's Group