Poniedziałek, 15 sierpnia
Imieniny: Marii, Napoleona
Czytających: 6308
Zalogowanych: 4
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Maszerowali dla życia i rodziny

Poniedziałek, 2 czerwca 2014, 8:31
Aktualizacja: Wtorek, 3 czerwca 2014, 8:04
Autor: Mestra
Jelenia Góra: Maszerowali dla życia i rodziny
Fot. Mestra
W niedzielne popołudnie (1.06) ulicami Jeleniej Góry już po raz drugi przeszedł kolorowy, ponad 200–osobowy Marsz dla Życia i Rodziny. Rodzice wraz dziećmi, rodzinami, przyjaciółmi, sąsiadami, starsi i młodsi, zaopatrzeni w kolorowy baner, balony i koszulki maszerowali, aby dać wyraz swoim poglądom, w których na pierwszym miejscu jest właśnie rodzina.

Skandując hasła („Niskie podatki dla ojca i matki”, „Chcemy rodzin z matek ojców, chcemy więcej małych brzdąców”), wsłuchując się w słowa papieża Jana Pawła II i śpiewając radosne piosenki, uczestnicy marszu przeszli spod jeleniogórskiej bazyliki do parafii Matki Boskiej Królowej Polski i św. Franciszka z Asyżu, gdzie w ogrodach przy kaplicy zorganizowano wspólny piknik. Patronat honorowy nad niedzielnym wydarzeniem objął prezydent Jeleniej Góry Marcin Zawiła oraz administrator apostolski diecezji legnickiej bp Stefan Cichy.

W tym roku w organizację marszów dla życia i rodziny zaangażowało się 120 miast w całej Polsce, a uczestnicy wydarzenia maszerowali pod hasłem „Rodzina obywatelska. Rodzina - wspólnota – samorząd.” – Zwracamy uwagę, że rodzina jest jednym z najważniejszych zasobów wspólnoty lokalnej. To w rodzinie wykuwa się kapitał społeczny osób, które w dorosłym życiu będą funkcjonowały w lokalnej wspólnocie. Poza tym dzisiejsze wydarzenie to radosne święto, a rodzina jest wartością, dla której warto wyjść z domu by ją promować i dać wyraz swoim poglądom – wyjaśnia Mariusz Gierus, prezes Karkonoskiego Stowarzyszenia Edukacyjnego u Erazma i Pankracego – głównego organizatora Marszu.

– Idziemy, bo chcemy pokazać, że naszym największym szczęściem powinno być życie i rodzina, coś co jest tak bliskie każdemu człowiekowi, a co teraz tak bardzo się zafałszowuje – mówią Patrycja i Darek, którzy na marsz przyszli z 4-letnim Olafem i półroczną Michalinką. – Dlaczego publicznie nie wyrazić radości z posiadania rodziny? To bardzo pozytywna impreza – dodają.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (36) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group