Sobota, 28 stycznia
Imieniny: Radomira, Tomasza
Czytających: 8412
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA/REGION: Masakra nożami kuchennymi

Poniedziałek, 28 czerwca 2010, 8:21
Aktualizacja: 8:21
Autor: Angela
Dożywotnio może pozostać w więzieniu 29 – letni Marek S. ze Zgorzelca, który swoje frustracje wobec konkubiny chciał załatwić za pomocą noża.

Akt oskarżenia z trzema zarzutami wobec Marka S. w ostatnich dniach wpłynął do Sądu Okręgowego w Jeleniej Górze. Do zdarzenia doszło 31 stycznia 2010 roku w Ręczynie, nieopodal zalewu Witka. Marek S. rzucił się z nożem na swoją konkubinę Mariolę P. i jej siostrę, Patrycję P. Zadał im dwa ciosy, łamiąc na klatce piersiowej jednej z nich nóż.

Dzień wcześniej Marek S. groził konkubinie, że zabiją ją oraz ich wspólne dziecko. Kobieta zgłosiła to na policję, bo bała się, że oskarżony spełni swoje groźby. Mariola P. rozstała się ze swoim partnerem właśnie dlatego, że często się upijał i narkotyzował, po czy stawał się agresywny. Po rozstaniu także ją nękał.

Po całym zdarzeniu Marek S. wybiegł z mieszkania, pobiegł do najbliższej sąsiadki, której wykrzyczał, że się zabije. Wziął inny nóż i wbił go sobie w pierś i szyję. Z nożem w szyi pobiegł dalej, gdzie zauważył go policjant, który próbował go zatrzymać i obezwładnić. – Oskarżony na jego widok ponownie wyciągnął nóż z szyi i wbił go sobie w klatkę piersiową, a następnie upadając wbił go ponownie w szyję – mówi sędzia Andrzej Wieja.
Mimo tak licznych ran przeżył i w najbliższym czasie będzie odpowiadał przed sądem. Termin pierwszej rozprawy wyznaczono na 29 lipca.

Marek S. był już wcześniej kilkakrotnie karany za czyny przeciwko mieniu, jak i zdrowiu. Został też skazany przez sąd na karę trzech lat pozbawienia wolności, którą odbył do lipca 2006 roku. Teraz odpowie przed sądem w warunkach tzw. powrotu do przestępstwa. Grozi mu dożywocie.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Podwyżka goni podwyżkę. Damy radę jeszcze to udźwignąć?

Oddanych
głosów
760
Tak
21%
Nie
69%
Jeszcze nie wiem
10%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group