Środa, 27 września
Imieniny: Kosmy, Damiana
Czytających: 11306
Zalogowanych: 29
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marzena Machałek: Pozwólcie nam pracować

Piątek, 5 lutego 2016, 10:01
Aktualizacja: 11:16
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marzena Machałek: Pozwólcie nam pracować
Fot. Przemek Kaczałko
Parlamentarzyści Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju spotykali się z lokalnymi mediami, by przybliżyć dotychczasowe działania oraz założenia na najbliższą przyszłość. – Pozwólcie nam pracować – apelowała posłanka Marzena Machałek.

Posłowie i senatorowie Prawa i Sprawiedliwości w całym kraju spotykali się z lokalnymi mediami, by przybliżyć dotychczasowe działania oraz założenia na najbliższą przyszłość. - Pozwólcie nam pracować – apelowała posłanka Marzena Machałek.

Przedstawicielka PiS-u mówiła m.in. o programie „Rodzina 500 plus”, sprawie sześciolatków w szkołach, o wieku emerytalnym czy nowych podatkach. - Scenę polityczną ogniskuje spór wokół Trybunału Konstytucyjnego, zarzuca nam się działanie przeciw demokracji, która w Polsce ma się bardzo dobrze. Odbyły się wybory demokratyczne, zwołano w szybkim trybie rząd. Chcemy dobrej zmiany – mówiła Marzena Machałek.

Standardy demokratyczne w Polsce są przestrzegane. To nie jest tak, że nam jakaś dyktatura grozi jak się słucha niektórych polityków czy przekazów medialnych – podkreślał senator Krzysztof Mróz.

W sprawie pomocy materialnej dla rodzin posłanka PiS zapowiada, że ważną kwestią jest przygotowanie się samorządów. - Program wejdzie od 1 kwietnia i nawet jeśli z jakiegoś powodu nie nastąpią tego dnia wypłaty, to będzie to wyrównane. Próg dla pierwszego dziecka to 800 zł oraz 1200 w przypadku niepełnosprawnego dziecka. Od drugiego dziecka progów nie będzie – zapowiada M. Machałek. - Jeżeli ktoś uważa, że na tyle świetnie zarabia, że mu te pieniądze nie są potrzebne, to niech o nie nie wnioskuje. To nie jest program socjalny, tylko program wsparcia dla rodzin – dodała posłanka.

Na pytanie o podwyższenie kwoty wolnej od podatku posłanka nie potrafiła odpowiedzieć, kiedy zostanie wprowadzona. Odniosła się za to do powrotu do poprzedniego wieku emerytalnego dodając, że propozycja związków zawodowych dot. stażu pracy (35 lat dla kobiet, 40 dla mężczyzn) „może być trudna do wykonania”.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (55)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group