Sobota, 25 marca
Imieniny: Marii, Marioli
Czytających: 8977
Zalogowanych: 6
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Zgorzelec: Marsz Onkologiczny

Środa, 3 listopada 2021, 11:06
Aktualizacja: 11:08
Autor: Organizator/Użyczone:KSON
Zgorzelec: Marsz Onkologiczny
Fot. Użyczone
Stowarzyszenie „AMAZONEK” i osób z chorobą nowotworową w Zgorzelcu zorganizowało w swoim mieście I Marsz Onkologiczny po to, by zachęcić mieszkańców do profilaktyki nowotworowej.

Marsz przeszedł głównymi ulicami spod Centrum sportowego przy ul. Maratońskiej do MDK przy ul. Parkowej. Młodzież ze Szkoły Muzycznej nadawała marszowi rytm grając na bębnach i werblach.

Amazonki na tę okazję przygotowały specjalne hasła na transparentach np.: Kochaj życie , dbaj o zdrowie , nie daj się chorobie; Wczesne wykrycie ratuje życie; Nie zwlekaj, weź nie gadaj, weź się zbadaj czy Badaj piersi regularnie bo mieć raka nie jest fajnie .
Każdy, kto brał udział w marszu otrzymał specjalna chorągiewkę a ludziom obserwującym na ulicach, czy z samochodów wręczano ulotki.

W MDK był wykład połączony z prezentacją dr. n. medycznych Marcina Wolskiego – chemioterapeuty, ordynatora oddziału i patrona Stowarzyszenia. Swoje produkty wspomagające odżywianie i leczenie onkologiczne zaprezentowały różne firmy obecne na wydarzeniu. Wydarzenie to poparły swą obecnością koleżanki Amazonki z: Bogatyni, Bolesławca, Legnicy, Wrocławia, Jeleniej Góry i Mysłakowic. Przedstawicielki Stowarzyszeń otrzymały prezenty z dedykowanymi preparatami dla chorych, vouchery na bezpłatna online wizytę z psychoonkologiem.

Natomiast każdy mógł na fantomach nauczyć się badać piersi czy prostatę. Udostępniono też bezpłatną literaturę z zakresu chorób nowotworowych, opieki nad chorym, rehabilitacji, itp.

Wizytę w MDK uświetnił krótki koncert młodzieży ze Szkoły Muzycznej za co serdeczne podziękowania należą się dyrektor Dorocie Adaszewskiej.

Takie marsze będą organizowane cyklicznie.

Twoja reakcja na artykuł?

4
100%
Cieszy
0
0%
Hahaha
0
0%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
0
0%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Sonda

Ilu powinno być posłów w Sejmie?

Oddanych
głosów
861
maksymalnie 150
81%
od 151 do 459
7%
460 jak obecnie
6%
od 461 do 599
1%
600 i więcej
4%
Copyright © 2002-2023 Highlander's Group