Marek Obrębalski i radna Danuta Wójcik w wyborczą noc w sztabie Razem dla Jeleniej Góry. (fot. TEJO) TEJO
– Wracam na Uniwersytet Ekonomiczny i będę też wypełniał mandat radnego w Sejmiku Wojewódzkim – powiedział Marek Obrębalski, ustępujący prezydent Jeleniej Góry, który przegrał bój o kontynuację misji z Marcinem Zawiłą.
M. Obrębalski podziękował wyborcom, którzy poparli jego kandydaturę w drugiej turze. Pogratulował także konkurentowi. Jeszcze w sztabie wyborczym podkreślił, że wpływ na niską frekwencję miała głównie pogoda. Jednak na razie ustępujący szef miasta nie analizuje przyczyn niepowodzenia.
– Pracuję normalnie w urzędzie, tym bardziej, że moi zastępcy są dziś nieobecni – powiedział nam Marek Obrębalski. Przestronny gabinet w ratuszu ustępujący prezydent przekaże nowemu po zaprzysiężeniu Marcina Zawiły. Ceremonia ślubowania wybranego wczoraj prezydenta ma odbyć się w ciągu tygodnia od oficjalnego ogłoszenia wyników wyborów. Nie jest wykluczone, że będzie miała miejsce już na najbliższym posiedzeniu rady miasta.
– Świat się nie zawalił. Jeden z nas musiał przegrać. Wracam na Uniwersytet Ekonomiczny, gdzie pracowałem do 2006 roku. (Marek Obrębalski jest doktorem nauk ekonomicznych i wykładał na Wydziale Gospodarki Regionalnej i Turystyki ówczesnej Akademii Ekonomicznej, od 2008 roku - Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu - RED). Będę też sprawował mandat radnego do Sejmiku Wojewódzkiego i postaram się spełniać misję dla dobra naszego miasta i jego mieszkańców – dodał Marek Obrębalski.
Marcin Zawiła na razie nie ogłosił żadnych decyzji personalnych, ale ratusz już huczy od plotek. Pewne jest bowiem, że stanowiska stracą obecni zastępcy prezydenta: Miłosz Sajnog i Jerzy Lenard. Nowymi zastępcami szefa miasta mieliby zostać Hubert Papaj i Zofia Czernow. Jeśli się to potwierdzi, oboje muszą złożyć mandat radnych, a H. Papaj – musi też zrezygnować z funkcji przewodniczącego rady miasta, którym został wybrany w miniony czwartek. To oczywiście kuluarowe wieści. Według innych wiadomości Zawiła miałby mianować na jednego ze swoich zastępców przedstawiciela SLD lub Wspólnego Miasta. O swoje posady boi się także część urzędników, zwłaszcza wyższego szczebla. Wątpliwości uda się być może rozjaśnić jutro podczas zapowiadanej pierwszej konferencji prasowej nowego prezydenta Jeleniej Góry.
Osoby w artykule
Profile osób publicznych powiązanych z tym tekstem.
Używamy niezbędnych cookies do działania serwisu oraz opcjonalnych cookies preferencji, analityki, treści zewnętrznych i pomiaru reklam. Można zaakceptować wszystko, odrzucić opcjonalne albo dostosować ustawienia.
Polityka prywatności i cookies
Ustawienia cookies
Zarządzaj zgodami
Niezbędne cookies są wymagane do działania serwisu. Opcjonalnie można włączyć preferencje, analitykę Google, osadzone treści zewnętrzne oraz pomiar reklam.
Niezbędne
Logowanie, bezpieczeństwo, sesja oraz zapis decyzji o cookies.
Zawsze aktywne
Preferencje
Zapamiętanie ustawień interfejsu itp.
Analityka
Pomiar ruchu w Google Analytics po uzyskaniu zgody.
Treści zewnętrzne
Osadzone mapy Google, filmy YouTube i materiały Facebook.
Reklamy i pomiar
Google AdSense, ograniczanie ponownego wyświetlenia oraz pomiar skuteczności reklam.
Skomentuj
Komentarze są dostępne dla zalogowanych użytkowników.
Nie ma jeszcze komentarzy.