Czwartek, 29 lipca
Imieniny: Marty, Olafa
Czytających: 6444
Zalogowanych: 3
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Marcin Wyrostek w bałkańskich rytmach. Dziś premiera albumu „Yugopolis 2”

Wtorek, 11 października 2011, 8:35
Aktualizacja: 8:36
Autor: Accipiter
JELENIA GÓRA: Marcin Wyrostek w bałkańskich rytmach. Dziś premiera albumu „Yugopolis 2”
Fot. Archiwum
Dzisiaj do regularnej sprzedaży trafi płyta „Yugopolis 2”, na której pojawiła się polska wersja starej jugosłowiańskiej piosenki „Jovano, Jovanke” zatytułowana „Anna, Joanna” w wykonaniu jeleniogórskiego wirtuoza akordeonu Marcina Wyrostka w duecie z piosenkarką Dorotą Miśkiewicz.

Do spotkania akordeonisty Marcina Wyrostka, zwycięzcy polskiej edycji „Mam Talent!”, z piosenkarką Dorotą Miśkiewicz doszło w Szklarskiej Porębie. Pomysłodawcą tego spotkania był dziennikarz muzyczny Grzegorz Brzozowicz, który między innymi prowadził audycję w Programie Trzecim Polskiego Radia. - Spytałem Marcina Wyrostka, czy zna folkowy hit „Jovano, Jovanke”, a on wziął akordeon i zagrał utwór od razu. A piosenka nie jest łatwa, jest połamana rytmicznie. – opowiada Grzegorz Brzozowicz.

Bogdan Loebl specjalnie na potrzeby płyty „Yugopolis 2” napisał nowy tekst do polskiej wersji starej jugosłowiańskiej piosenki „Jovano, Jovanke” i zatytułował „Anna, Joanna”. - Od razu powiedziałem, że polska wersja „Jovano, Jovanke” to najlepszy utwór w tym zestawie. – docenił Marek Niedźwiecki, legendarny dziennikarz i prezenter Programu III Polskiego Radia.

Płyta „Yugopolis 2” stanowi ciąg dalszy projektu „Yugoton”, przemianowanego potem na „Yugopolis - Słoneczna strona miasta”, który promuje muzykę jugosławiańską w Polsce. Obok Marcina Wyrostka i Doroty Miśkiewicz na płycie pojawią się również: Maciej Maleńczuk, Krzysztof Kiliański, Tymon Tymański, Natu (Sistars), Atrakcyjny Kazimierz oraz Szu Szu i Magiera. O wysoki poziom artystyczny zadbali: Tomasz Bonarowski, Vlada Divljan, Magiera, Wojciech Mazolewski i Atanas Valkov, a także autorzy tekstów - m.in. Rafał Bryndal.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (1) Dodaj komentarz


Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2021 Highlander's Group