Niedziela, 3 grudnia
Imieniny: Franciszka, Ksawerego
Czytających: 12820
Zalogowanych: 5
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

Jelenia Góra: Marcin Wyrostek patriotycznie

Wtorek, 12 listopada 2019, 14:55
Aktualizacja: Czwartek, 14 listopada 2019, 12:22
Autor: Przemek Kaczałko
Jelenia Góra: Marcin Wyrostek patriotycznie
Fot. Przemek Kaczałko
W Kościele Podwyższenia Krzyża Świętego odbył się koncert z okazji Święta Niepodległości. Była to wyjątkowa okazja, aby w kościelnych murach usłyszeć polskie piosenki i pieśni patriotyczne z wykorzystaniem akordeonu Marcina Wyrostka, przy wsparciu muzyków grupy Corazon.

Marcin Wyrostek to jeleniogórzanin, akordeonista, zwycięzca drugiej edycji programu Mam Talent. Jest wykładowcą Akademii Muzycznej im. Karola Szymanowskiego w Katowicach i członkiem Amerykańskiego Stowarzyszenia Akordeonistów.

Pierwszym akordeonistą w rodzinie jak i nauczycielem Marcina był jego ojciec. Akordeon trafił do jego domu, gdy dziadek zamienił jedną ze swoich krów na instrument. Od tego czasu brzmienie akordeonu zawsze towarzyszyło rodzinnym spotkaniom. Edukację muzyczną kontynuował w Państwowej Szkole Muzycznej I i II st. w Jeleniej Górze. Spędzał całe noce ćwicząc na akordeonie w garażu, aby nie budzić domowników. Swoją pasję rozwijał pod kierunkiem prof. Joachima Pichury na Akademii Muzycznej w Katowicach, gdzie obecnie jest wykładowcą - podkreślają organizatorzy.

Koncert cieszył się ogromnym zainteresowaniem - wszystkie miejsca siedzące były zajęte, a do tego mnóstwo osób stało. Jak zaznaczył M. Wyrostek, zawsze chętnie wraca i koncertuje w swojej ukochanej Jeleniej Górze i cieszy się, że mógł w swoim rodzinnym mieście spędzić Święto Niepodległości.

Twoja reakcja na artykuł?

28
88%
Cieszy
0
0%
Hahaha
2
6%
Nudzi
0
0%
Smuci
0
0%
Złości
2
6%
Przeraża

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (4)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2023 Highlander's Group