Czwartek, 8 grudnia
Imieniny: Marii, Makarego
Czytających: 7566
Zalogowanych: 11
Niezalogowany
Rejestracja | Zaloguj

JELENIA GÓRA: Maraton piosenki, poezji i teatru w JCK

Środa, 31 marca 2010, 15:25
Aktualizacja: Piątek, 22 października 2010, 21:47
Autor: TEJO
JELENIA GÓRA: Maraton piosenki, poezji i teatru w JCK
Fot. TEJO
Kilkudziesięciu młodych wykonawców z różnych miast regionu zmagało się dziś w Jeleniogórskim Centrum Kultury w eliminacjach rejonowych do 55. Ogólnopolskiego Konkursu Recytatorskiego.

Karkołomne zadanie wzięli dziś na siebie jurorzy tego przedsięwzięcia. Do tej pory dzielone na dwie tury prezentacje postanowiono scalić, aby wykonawcy mieli możliwość wzajemnego porównania swoich występów w różnych turniejach: piosenki, recytacji, jednego aktora i wywiedzione ze słowa.

Od wczesnych godzin przedpołudniowych do popołudnia przez scenę sali JCK przy ulicy Bankowej przewijali się młode piosenkarki i piosenkarze, adepci aktorstwa i recytatorzy. Wszyscy wystąpili w bardzo różnorodnym repertuarze: od utworów popularnych i znanych melodii po dzieła rzadko wykonywane. Od tekstów lekkich i statyczno-groteskowych po ambitne prezentacje najtrudniejszej formy teatralnej, czyli monodramu. Przedstawienia tegoż podjęła się, między innymi, Katarzyna Gasperowicz, która zaprezentowała „Ćmę” na podstawie powieści Goldene’a „Wyznania Gejszy”.

W recytacjach i kategorii „wywiedzione ze słowa” prezentowano zarówno wiersze z kanonu lektur, jak i teksty, które w żaden sposób nie mieszczą się w szkolnej normie, choć są świetne, choćby monologi Adasia Miałczyńskiego z filmu „Dzień świra”.

Barw Jeleniej Góry bronili, między innymi, młodzi artyści, którzy kilka tygodni temu awansowali podczas eliminacji miejskich: Karolina Maciąg, Weronika Kołodziejska, Agata Kielin, Łukasz Kwiliński, Aleksandra Gollasch, Wiktor Ejsmond, Marzena Drozdowicz i Dorota Malczewska. Byli też inni wykonawcy z naszego miasta.

Wyniki podamy, jak tylko otrzymamy je od organizatora.

Ogłoszenia

Czytaj również

Komentarze (2)

Dodaj komentarz

Dodaj komentarz

Zaloguj
0/1600

Czytaj również

Copyright © 2002-2022 Highlander's Group